Obrovská porce humoru, romantiky a jídla.

recenze

Pekáč buchet (2014) / Marky48
Obrovská porce humoru, romantiky a jídla.
Klářinou největší vášní je jídlo. Miluje vaření, pečení, chození do restaurací... Zkrátka všechno, co s jídlem souvisí. Naopak o sportu nemůže ani slyšet, ale s její láskou k jídlu občas do fitka zajít musí, i když se jí sebevíc nechce.

Matoušovým největším koníčkem je sport, nejlépe adrenalinový. Sní toho opravdu hodně, ale díky sportovním výkonům to na něm vůbec není poznat.

Co se stane, když se dva naprosto odlišní lidé setkají a jejich osudy se protnou? Jak to ovlivní jejich život?

Kniha Pekáč buchet mě už dlouho lákala a když jsem dostala možnost si ji přečíst jako recenzní e-knihu, ani na chvilku jsem nezaváhala. Tuto poněkud krátkou, ale zato milou knihu jsem zdolala za tři dny a vůbec toho nelituji, protože si často jen tak prolistuji její stránky, abych si krásný příběh zopakovala.

Kniha se díky milému stylu autorky četla úplně sama. Humor, který Kateřina Petrusová používá, kde může, mě opravdu dostal. Skutečně jsem se pobavila a jednou jsem se dokonce rozchechtala nahlas (samozřejmě v autobuse, protože se stejně jako Klára potřebuji ztrapňovat). Myslím, že tento druh humoru, který ukazuje život mírně sarkasticky a s velkým nadhledem, rozesměje každou čtenářku a možná i čtenáře.

Pekáč buchet je oddychové čtení. Je to nenáročná kniha, u které můžete vypnout a odpočinout si od rutinního života. To, že je Pekáč buchet nenáročná četba ovšem neznamená, že je to další hloupoučký románek, který zařadíte do červené knihovny! Právě naopak! Hlavní hrdinové se musí potýkat s nesnázemi na každém kroku a jejich cesta ke společnému cíli není vůbec jednoduchá.

Pekáč buchet nabízí akci, romantiku i překvapivý zvrat. Když jsem začínala číst, myslela jsem si, že půjde o pouhý zaláskovaný příběh s happyendem. To jsem se ale mýlila. Vážně se něco stalo, a řekla bych, že to něco bylo docela originální. Tato kniha vám samozřejmě neposkytne intelektuální rozvoj a odborné pojmy, ale to od ní (doufám) ani nikdo nečekal.

Dalším velkým plusem je určitě forma knihy. Na začátku každé kapitoly najdete recept, který hlavní hrdinka následně vaří nebo ochutná. Mám v plánu zkusit minimálně buchty, ale snad se dostanu i k dalším receptům, protože všechny vypadají skvěle a mně se po celou dobu čtení sbíhaly sliny.

Na druhou stranu se v knize našlo pár nesrovnalostí. Bohužel jsem našla takových chyb víc, což mě opravdu mrzí. Kdyby jich bylo pár, asi bych se o nich nezmiňovala, ale považuji za důležité vás na ně upozornit...

Také konec se mi zdál mírně uspěchaný. Od určité části v knize bylo mnohem více životních mouder a pravd než humoru. To samozřejmě není nic špatného, ale v určitém smyslu se to ke stylu knihy moc nehodilo. Je pravda, že k jednoduchému příběhu patří jednoduchý konec, takže jsem možná jen moc zvědavá, ale polední kapitola mi přišla docela zkrácená na to, kolik času popisovala.

Pekáči buchet nemám příliš co vytknout. Kateřina Petrusová dokázala nabídnout opravdu hodně: milý styl psaní, skvělý humor, dokonalé recepty a v neposlední řadě originální zvrat a spoustu romantiky. Ačkoliv jsem objevila pár chyb či nesrovnalostí a konec se mi zdál trochu uspěchaný, čtení jsem si moc užila a jsem si jistá, že si Pekáč buchet přečtu minimálně ještě jednou.

Kniha: 4,5/5
Obálka: 4,5/5

Komentáře (0)

kniha Pekáč buchet recenze