Objevujeme novou Zemi.

recenze

Všechny barvy Země (2013) 5 z 5 / klarinka9974
Všechny barvy Země

Závěrečný díl vesmírné trilogie!
Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!

U konce druhého dílu, jsem si prostě musela půjčit i díl třetí, už jen z toho důvodu, abych se dozvěděla zda-li opravdu přistáli a co je na nové Zemi Centauri čeká. Z děje třetí knihy jsem byla nadšená. Spousty akce, záhady a tajemství. Bohužel ale také hodně mrtvých lidí, kterým jsme fandili do konce že to přežijí. Když Amy se Synem, přistanou na novou Zemi, objevují její silnou a slabou stránku. Setkávají se zde s nebezpečím které je ve vzduchu, ale i omamnými látkami v květech fialové květiny. Konečně také přichází na rozmrzání zmražených lidí, kteří začnou velet. A jak říkal Orion, nejspíš se vše naplní a on měl pravdu. Na nové Zemi přicházejí na to, že zde už někdo žije, podle ostatních jsou to mimozemštani, ale jak se ukáže, byly na velikém omylu a ani netuší, jak moc jim jsou neznámí obyvatelé podobní. Bohužel, neznámí obyvatelé nechtějí aby jim někdo planetu obsadil a tak jdou do boje. Syn se snaží situaci zachránit, ale nebezpečí číhá všude kolem nich a tak i sebemenší krok dopředu, může znamenat rychlou smrt.

Jak to ale bývá pokaždé v závěrečném díle, i v této knížce dopadne vše dobře. Objetí je spousta, ale hlavně že zachránili sami sebe.

Opravdu mě kniha nadchla, rychle se do ní začtete, je napínavá a plná dobrodružství, ve třetím díle je to všechno více akční, ale i předešlé díly byly super. Rozhodně bych doporučila milovníkům fantasy. Sice se zdá že život na lodi v uzavřeném prostoru není nic moc kniha, ale opravdu i život na lodi může být zajímavý.

Rozhodně dávám pět hvězdiček, za skvělý nápad na děj, za napětí, dobrodružství, ale i za špetku lásky a důvěry, prostě za všechny tři knihy, které byly naprosto super. A jak by řekl Syn: "byly prostě úža".