Noční směna

recenze

Noční směna (20 povídek) (2023) 4 z 5 / renulka16
Noční směna (20 povídek)

Stephen King je prostě mistr povídek. Jeho povídky jsou něco, co strašně ráda čtu a tady v té knize se mi hrozně líbilo, že všech dvacet povídek bylo prostě krátkých a ve finále všechny skoro stejně dlouhé. Jak víme, King má občas tendenci napsat povídku třeba o 150 stranách a další, která má jen dvacet. A v této knize je to opravdu pěkně vyrovnané.

Mohla bych vám zde seznam povídek vypsat a napsat nějaký názor, ale to mi přijde zbytečné. Každá povídka je jiná a jak říká, respektive píše King v jeho předmluvě - každý má strach z něčeho jiného (velmi mě potěšilo, že i sám mistr, stejně jako já, má strach spát s nohama mimo peřinu!) a to přesně sedí na každou jednotlivou povídku.

Mě osobně nejvíce dostala povídka Nekuřáci s.r.o a Kostlivec ve skříni. To jsou pro mě nejlepší povídky z celé knihy. Sedla mi většina z nich, ale paradoxně mi nejmíň sedla povídka Noční směna, která dodává název celé knize. Ta mi přišla opravdu o ničem.

Takže milovníci temných povídek zbystřete a pokud se k vám tato kniha ještě nedostala, nezapomeňte po ní sáhnout!