Nevyřčená pravda je vždy silnější než to, co řekneme nahlas. Recenze Červený vrch

recenze

Červený vrch (2014) 5 z 5 / verzapadlikova
Červený vrch

Zkrácený děj: Nastala apokalypsa. Miranda a Ashley jsou sestry, které jedou na rodinnou návštěvu ke svému otci. Nathan zůstal se svojí dcerkou Zoe sám. Scarlet byla oddělena od svých dvou dcer, jediné co chce, je dostat se zpátky k nim. Všichni mají společný cíl: Dostat se na nějaké bezpečné místo, kde apokalypsa nezpustošila celé město. Tím místem se stane ranč Červený vrch.

Ze zkráceného děje jste si mohli všimnout, že příběh je vyprávěný z pohledu tří postav. Ze začátku mi to přišlo dost zmatené, ale chvíli po tom jsem si uvědomila, jak je to super. Děje všech těch postav se tam skvěle prolínají a ve výsledku to zní všechno opravdu skvěle. Dám příklad. Nathan se Zoe jsou uvězněny v kostele obklopeným zombíkama. Čekají na vhodnou chvíli, kdy se zombíci alespoň trochu rozestoupí a oni budou moci utéct. V tu chvíli přijde scéna z pohledu Mirandy, která nabourá auto, čímž zapne alarm a jelikož zombíci silně reagují na hluk, tak všichni se nasměrují od kostela k autu. Miranda se svým přítelem, svojí sestrou a jejím přítelem se utečou schovat do kostela, odkud právě vyběhl Nathan se Zoe. Nikdo netuší, že navzájem nejspíš zachránili život a už vůbec nevěděli o tom, že se přímo setkají. Na Červeném vrchu. ... Snad to zní srozumitelně. Zkrátka tohle se mi na tom opravdu hodně líbilo.

Potom také musím zmínit, že všechny alespoň trochu důležité postavy jsem si hodně oblíbila. I když tam všichni měli své chyby, autorka to dokázala napsat tak, že jsem si prostě oblíbila úplně všechny. Ale ze všech těch postav jsem nejraději četla scény z pohledu Nathana.

Když tak nad tím teď přemýšlím, nemůžu si vzpomenout na nějakou chvíli, kdy bych se při čtení nudila, naopak dost dobře si pamatuju chvíle, kdy jsem už pozdě večer (nebo spíš hodně brzo ráno?) s velkým přemlouváním zavírala knihu s tím, že musím jít už spát, jinak budu ráno úplně mrtvá.

Hodnocení: Červený vrch bych určitě doporučila všem! Já osobně jsem se dost bála těch zombíků tam, jelikož tohle v knihách moc nemusím, ale bylo to skvělé zpestření a dodávalo to skvělou atmosféru a akci! A hodnocení? 4,8! :)