Není jediný, to zabolí

recenze

Otevřený hrob (2017) 5 z 5 / Jack333
Otevřený hrob

Budeš se bát udělat krok! Protože pod každým kouskem půdy, po kterém začneš chodit, objevíš něco mnohem strašnějšího než předtím. Vypadá to, že v sobě máš asi nějaký ten vnitřní dar smrti. No není to super?

Kim Stoneová se znovu pouští do práce. Ačkoliv se první díl celé série, ve které vystupuje, rozjížděl velice pomalu, každým dalším dílem se příběh stal zajímavějším a mnohonásobně lepším. Tentokrát to nemá opravdu chybu! Nestíhal jsem pobrat identitu té či té, která byla nalezena a různě pospojována, aby to vše dávalo jasný smysl. Ale to tomu opravdu nevadilo.

Uchvátilo mě, že jsem neměl ani sebemenší příležitost k nudě, což se dříve stávalo. Byl jsem neustále na vážkách, jestli se nakonec přeci jen podaří najít někoho živého, a ani nevíte, jak moc jsem se snažil, aby mě Kim poslouchala a nechala ovládnout sebe tak trochu panenským srdcem. Vždyť nemůže pořád jen pracovat a zabývat se mrtvými!

Děj neměl chybu, protože se autorka snažila předložit jen to hlavní a nestačila se zabývat mnohými vedlejšími liniemi, což knize pak ubírá na síle. Díky tomu se zaměřila na postavy, především na ty záporné, které se k hrdinům dost přiblížily. Poprvé po dlouhé době jsem fandil právě jim, aby změnily tradiční koloběh dění.

Stacey se postavila na špičky, aby mohla nahoře nadepsat popisovací tabuli. Slova „NEZNÁMÁ ŽENA“ byla zvýrazněna perfektním podtržením.
Kim tuto fázi nenáviděla. Nesnášela u svých obětí anonymitu. Za života měli ti lidé jméno, osobnost, minulost, výrazy tváře, lásky, nenávisti, obavy a sny. Pohybovali se ve světě, působili na ostatní a ti zas ovlivňovali je. Úsměv pro paní u pokladny. Krátký hovor s číšníkem v kavárně. Dar charitě. Každý oběť po sobě někde zanechala stopu.
Zjistit její jméno bylo nejvyšší prioritou.

Čím tedy kniha Otevřený hrob překvapí? Zajímavým případem, který spojuje vnitřní rozpolcenost jednotlivých postav v grandiózní finále, které změní pohled na život skoro všem postavám. Ačkoliv má kniha uzavřený děj v rámci detektivního příběhu, životní osudy Kim Stoneové nekončí a budou jistě pokračovat v dalším díle série, což vůbec není škoda. Určitě i já budu dychtit po tom, jestli bude nakonec nějak šťastná.

pswat
02.04.2018

Co Vam budu povidat, Kim je proste nejlepsejsi. Ja si tu postavu zamiloval, nadherna a akcni. Pribehy jsou skvele kdy parkrat ani nedychate a musite cist stale dal a dal ikdyz je uz 04:00 na budiku :). Co dil to original lahudka. K tomu jeste milenka Erika Fosterova od Bryndzy a mame dve skvele serie