Nehoda nebo zločin?

recenze

Závist (2012) / Stanislava18
Závist

Nehoda nebo zločin? Takhle rozdílná slova, která v jedné knize mají plnou souvislost .

Hayley a Taylor jednovaječná dvojčata Ryanovy se na první pohled jeví jako normální jednovaječná dvojčata. Jenže nejsou jelikož mají zvláštní schopnost vcítit se do emocí a myšlenek člověka. Jak mrtvých tak živých a právě díky tomuhle nadání můžou pátrat po příčině smrti Kately Berkleyové kterou matka najde jednoho dne v Prosinci mrtvou v koupelně. Lidé v Port Gamble si myslí že se jednalo o nehodu odvážnější uvažují nad sebevraždou jelikož se ve vaně vedle mrtvé Katelyn našel přístroj na kávu . Dvojčata Ryanovy mají ale na věc odlišný názor a postupně nacházejí vzkazy a vidí vzpomínky mrtvé osoby. Začíná se spekulovat o vraždě a konečný výsledek šokuje snad všechny. Aby toho občané města Port Gamble neměly už tak dost, na krk se jim pověsí reportérka Moira Windsorová která by chtěla dosáhnout větší popularity kdyby napsala článek o nehodě která se stala před deseti lety a napsala o dvojčatech která pád autobusu který se zřídil z mostu jako zázrak přežila.

Kniha nebyla vůbec špatná a v knize jsem našla velké poučení . Knihu by si měl přečíst snad každý dospívající člověk . Záměr knihy má dle mého názoru poukázat na šikanu a to jak si lidé někdy neuvědomují že stačí pár nehezkých vět napsat kamarádovy , kamarádce či jen tak ze vzteku, žárlivosti napsat určité osobě . Lidé jsou křehcí i když někdy to tak nevypadá ale vždy budou lidé kteří budou mít potřebu urážet ty druhé. Kniha poukazuje i na to jak jsi jsou ti nejbližší lidé sobě tak strašně cizí i když nemusí být. Kladu si ale ke knize pár otázek jelikož autor třeba načal děj ale nedokončil myšlenku takže třeba nevím co bylo dál. Linie děje tam byla hodně dobrá ale ty odbočky bez závěru mě mrzely. Kniha se četla lehce , žádný problém jsem neměla.
Kniha je částečně podle pravdivého příběhu ,který se stal 17. Října 2006 dívce jménem Megan Meirové. Autor (Gregg Olsen) se případem téhle dívky nechal inspirovat a hodně mě potěšilo že nenechal tuhle událost zapomenutou a napsal „ o ní“ příběh ze kterého by se hodně lidí mohlo nechat poučit.
„ Udělej světu laskavost, zabij se sama“ napsáno Katelyn Berkleové / kniha
„Svět by byl bez tebe daleko lepší“ napsáno Megan Meierové/ skutečnost

Knize dávám 4 hvězdičky .