Akce a napětí!

recenze

15 minus (2011) 5 z 5 / Stanislava18
15 minus

Hlavní postava téhle knihy je mladý Don který se přihlásil do soutěže protože jeho táta je v nemocnici a bohužel rodina na tom není finančně dobře. Proto se Don zúčastní drsné a kruté realitishow s názvem 15 mínus. Jak název už napovídá , do téhle show vyberou 15 mladých lidí ,které vysadí na ostrově s mapou, kompasem , batohy, láhvemi a kamerami na čele přes které je bude každý den sledovat miliony lidí. Všichni jsou mladí , naivní a myslím že to zvládnou . Záhy ale zjistí že je vše jinak než si přestavovaly a lidi pomalu ale s jistotou začnou umírat . Cesta je náročná a musí se starat jak o sebe tak o to aby neumřely hlady a žízní. Všechny postavy v knize mají jinou povahu a jediné co je k sobě sbližuje je touha vyhrát peníze . V knize je hodně akce a u knihy jsem se vážně nenudila. U některých scén jsem toužila zaklapnout knihu protože byly opravdu hnusné ale četla jsem knihu dál protože byla čtivá a příběh úžasný . Chvíle jsem měla pocit že jsem v té knize sama a bojuji s kanibaly nebo se snažím uniknout krokodýlům. Měla jsem tam také své favority kterým jsem fandila ale konec člověka překvapí a šokuje. To co se stane jsem nepředpokládala a byla jsem v šoku.

Knihu bych si určitě ráda znovu někdy v budoucnu přečetla a všem doporučila. Všem knihu velice doporučuji a Vám také.

Také se nebojte číst knihy od českých autorů. Já osobně totiž české autory nečetla jelikož no… něco mě u nich prostě chybělo a není to jako takové ty klasické americké knihy. Po přečtení knihy od autora Tomáše Zářeckého musím přehodnotit svůj názor na české autory protože tohle to co on napsal ještě nenapsal tak dobře nikdo. Tahle kniha by měla být příčkou mezi nejlepšími trilery a hlavně by měla být známá .Já bych upřímně ani nevěděla že existuje tak úžasná kniha nebýt Radow z Knihánkova a za to bych jí chtěla poděkovat jelikož je více knih které jsem díky ní objevila takže pro ty co jí neznají tak určitě at se podívají na její web. Toho jména se vážně nebojte a určitě si budu kupovat další knihu která má vít od toho autora. Takže pro ty co mají rádi takové drsnější knihy , tak určitě doporučuji a téhle knize dávám 5 hvězdiček.