Mrcha Gala Dalí

recenze

Gala Dalí (2017) 3 z 5 / Medvědářka
Gala Dalí

Příběh ženy, která si šla tvrdě za svým. Příběh o ženě, která ovlivnila nejen svůj život, ale hlavně život slavného malíře Salvadora Dalího.

Po nedávném přečtení knihy Labutě z Páté avenue jsem opět sáhla po životopise z úžasné řady z nakladatelství Metafora. Tentokrát o ženě, která měla vliv na jednoho velikána v uměleckém světě - Salvadora Dalího. O něm toho moc nevím a tak jsem se těšila, že poznám jeho i jeho múzu.
Tahle múza byla pěkná mrcha. Šla si cíleně za svým, i když mnohdy ublížila těm, kteří ji milovali. Neváhala opustit rodinu jen aby měla vše, po čem tolik toužila - po penězích a slávě. Neváhala k tomu využít své tělo a sexem ovlivnila své milence. Až jednoho dne potkala Dalího. Viděla jeho potenciál a rozhodla se s ním zůstat.
Přiznám se bez mučení, že jsem opět nedočetla. Už od první věty v knize mi ta ženská lezla krkem a já byla neustále naštvaná a měla chuť jí jednu ubalit. Její chování vůči mužům i k její dceři bylo odporné. Takhle nakrknutá jsme u knihy dlouho nebyla a tím, že jsem ji nakonec nedočetla, jsem pomohla svým nervům. Dostat se mi ta ženská do ruky, asi bych jí něco nehezkého řekla, i když jí by to bylo nejspíš šumák. Nemám ráda zlo a i když ji obdivuji, že si šla za svým, tak tady těch " mrtvol " bylo až moc.