Marcellus je pozoruhodně bystré stvoření

recenze

Pozoruhodně bystrá stvoření (2023) 4 z 5 / strana394
Pozoruhodně bystrá stvoření

Tuto knížku bych doporučila někomu, kdo si na chvíli potřebuje odpočinout od složitých příběhů. Kdo na chvíli potřebuje krásný dojemný příběh plný přátelství a laskavosti. A i když ti život občas nakope zadek, nepřestaň žít, doufat, snažit se. Protože nakonec se vše zase v dobré obrátí.

Z nějakého důvodu jsem tady čekala fantasy prvek v podobě mluvící chobotnice. A to se mi bohužel nesplnilo. Ale i tak jsem nadšená, protože se nám dostaly aspoň kapitoly z pohledu právě oné chobotnice. Náš osmichapadlový hrdina Marcellus je skvělý, inteligentní, zvídavý tvor, který si svůj čas v akváriu krátí nočními útěky za vidinou zaplnit si pupek něčím lepším. Bylo mi ho líto, protože ačkoliv ho majitel Vodního světa zachránil, když se v moři poranil, byl nucen celý svůj život strávit v jedné velké nádrži Nebudu vám prozrazovat, jak to s ním nakonec dopadlo, to si budete muset zjistit sami

V knize sledujeme osudy hned několika postav. Kromě jich zmiňované chobotnice máme zde Tovu, aktivní důchodkyni posedlou úklidem. Před 30ti lety přišla o svého syna a poté i o svého manžela. Kromě dalších 3 kamarádek Pletařek a jednoho upovídaného prodávajícího nikoho nemá. A tak ráda tráví svůj volný čas úklidem ve Vodním světě, kde ji nikdo nelituje, neodsuzuje a neříká co má dělat. Právě tam naváže nečekané přátelství s Marcellusem.

Dále sledujeme příběh Camerona, který to v životě neměl vůbec jednoduché. V 9ti letech ho opustila máma, otce nikdy nepoznal a byl vychováván svou tetou. Život se s ním nemazlil, a ačkoliv se snažil, smůla se mu lepila na paty. Rozhodl se, že zkusí vypátrat svého otce a stopa ho zanese do jednoho malého městečka, kde narazí na až moc zvídavého prodavače, jednu krásnou a šikovnou majitelku obchodu. Aby si vydělal nějaké peníze, začne pracovat jako údržbář ve Vodním světě, a protože si paní uklízečka přihodí úraz, její práce připadne i na něj. Jenže uklízečka má ráda, když se věci dělají po jejím a jednoho večera za ním přijde a kontroluje, jak mu to jde. A tak se Cameron seznámí i s Tovou.

Během čtení vyplouvají na povrch stará tajemství a Tova pomalu začíná chápat, co se osudné noci jejímu synovi stalo. Osudy postav se vzájemně proplétají a zjišťují, jak se věci ve skutečnosti mají. Pojďte i vy zjistit, jak moc geniální je Marcellus, pátrejte společně s Cameronem po jeho otci a pozorujte příběh jedné odvážné starší paní

Děkuju Knihy Dobrovský za poskytnutí recenzního výtisku.

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Po manželově smrti začne Tova pracovat jako uklízečka v akváriu. Zaměstnání jí vždy pomáhalo vyrovnat se s těžkostmi, už od chvíle, kdy před více než třiceti roky záhadně zmizel její osmnáctiletý syn Erik. Tova tam pozná Marcellus... více