Literární porno

recenze

Seznam přání (2022) 1 z 5 / assa
Seznam přání

I když to na první pohled nevypadá, tahle kniha je pěkná „čuňačinka“, jak říkávala moje babička.

Titulní povídka pojednává o slečně, která v jedné rozverné nadržené chvilce sepíše seznam svých vysněných vánočních přání. Všechny do jednoho se točí kolem objektu jejích sexuálních fantazií – alfasamce a kolegy z práce. Tomu se však nedopatřením seznam dostane do rukou a řekne si, že když jsou ty vánoce, proč kolegyňce přání nesplnit. Navíc už po ní také delší dobu pokukuje.
Lehce laděná erotická povídka se zvrhává v divoké hard porno, občas proložené nějakým tím klábosením a pauzičkou na jídlo. Myslím, že se zas tolik nestane, když prozradím, že se hlavní hrdince všechna přání vyplní.
V druhé povídce „Radost, až na kost“ se úspěšný muž vrací po deseti letech do svého rodného městečka. První zastávkou, kam muž zamíří, je místní autoservis, kde pracuje jeho bývalá dívka, která ho kdysi opustila. Netrvá to dlouho a dohánějí spolu to, co za ty roky zanedbali. Opět tu máme několik stran „šoustaček“ jako z klasiky o instalatérovi a nešťastné paní domácí, které se zaneslo potrubí. Musím však podotknout, že má tato povídka docela povedené zakončení.
U třetího zářezu „Co se stalo ve Vegas“ už jsem tak trochu tušil, co přijde. A tušil jsem správně. Na věc se jde hned na třetí stránce, kdy majitel úspěšného minipivovaru začne v přeplněném hotelovém výtahu zkoumat podvozek své milenky, aby se následně přesunuli na pokoj a rozjeli to ve velkém stylu. Stejně jako předchozí kousky je to opět povídka o šťastném shledání a nadějných vyhlídkách do budoucna (ne, teď to opravdu nemyslím ironicky).
Poslední povídka „Nepoddajný kov“ nás zavádí (ještě před tím než hlavní dámská postava do sebe zavede hlavní pánskou postavu) do Londýna první poloviny 19. století alternativní historie, kde je mechanizace na vzestupu a všude se to hemží všelijakými mechanickými udělátky. Mladá dáma je pozvána na sídlo k bohatému baronovi, válečnému hrdinovi, který si u ní nechal vyrobit jistou zakázku. Jak se ukáže, baron se ve válce setkal s jejím přítelem, na kterého ona již tak dlouho čeká. Nyní se od barona dozvídá, že její milý padl v boji. Ale co už. Život jde dál a léta sexuálního půstu byla nesnesitelně dlouhá. A když baron ukáže přednosti své vibrující mechanické paže, není už na co čekat.

Povídky nemají společné jen věčně nadité poklopce, vlhké klíny a detailní popisy souloží na všechny způsoby, ale společným jmenovatelem je tu i láska, vášeň, až nezdravá touha po přítomnosti toho druhého a opětovné osudové setkávání s pozitivními konci.
Cílová skupina: Nadržené paničky v domácnosti a osamocení honimírové, kteří mohou pyšně hlásat, že si s tou knihou pěkně užili, a to doslova.

katy238
30.09.2022