Láska z 60tých let

recenze

Poslední dopis od tvé lásky (2013) 5 z 5 / klarinka9974
Poslední dopis od tvé lásky

Mimořádně silný a citlivě napsaný příběh vášně, nevěry a ztráty.

Novinářka Ellie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem.

Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.

Knihu jsem si vypůjčila záměrně, četla jsme hodně recenzí a komentářů ke knize, které ve mě vyvolaly pocity, že kniha bude opravdu krásná. Sama jsem se o pravdě přesvědčila a knihu považuji za velmi vydařené dílo, které ne jen zasáhne na srdci, ale uvědomujeme si jak je láska vzácná a silná. Kniha vypráví příběh Ellie která se snaží napsat článek do novin, ze 60tých let. Narazí na dopis plný lásky, něhy a soucitu a snaží se přijít na to kdo dopis psal. Postupně se dostáváme k příběhu kdo dopis psal a komu byl poslán. Jennifer je krásná vdaná žena, ale není spokojená se svým životem a tak se zamilovává do muže, který ji nabízí víc, než si sama zaslouží. Posílají si dopisy, ve kterých si vyjadřují věrnou lásku. A i přesto že se jejich cesty rozdělí, jejich láska je stále stejná. Ellie vydá svůj článek o lásce, stane se žádanou novinářkou a i ona najde konečně někoho, kdo ji bude do konce života milovat.

Příběh o lásce který vás natolik chytne za srdce, že od autorky si budete chtít přečíst další knihy, jako já. Tento vydařený román bych doporučila všem milovnicím románů, kde je láska, nevěra a smutek. Knihu hodnotím jako velmi úspěšnou a krásnou. Líbí se mi obálka, i přesto že je tak obyčejná je krásná. Dávám 5 hvězdiček protože mě tato kniha velmi překvapila, zaujala a nedokázala jsme se od ní odtrhnou.