Láska prochází žaludkem.

recenze

Pekáč buchet (2014) 5 z 5 / klarinka9974
Pekáč buchet

ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.
Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.
Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.

Knihu jsem si půjčila s nadšením. Četla jsem spousty recenzí a komentářů a dá se říct že většina lidí s knihou byla spokojená. Tak jsem i já se musela přesvědčit o tom jestli je kniha vážně dobrá, už jen samotná obálka mě natolik zaujala, že jsem si knihu půjčila a o dvou dnech sem ji měla přečtenou.
Nejprve mě v knihově zarazilo jak je knížka malá a že má málo stránek. Ale i to je plus knihy, není zdlouhavá. Možná na konci trochu uspěchaná, ale bylo to příjemné čtení.

Velké plus má kniha protože v ní jsou recepty, rozhodně si nějaké opíšu, protože i já miluji recepty a vaření a dobré jídlo. I já nesnáším písničku od Chinaski Kláro a je tam dalších spousta věcí které poznávám. Proto jsem si knihu musela přečíst, že bych v tom viděla sama sebe?

Rozhodně autorčiny makadamové koláčky chci vyzkoušet, z toho popisu jak jsou úžasný, jak jsou křehký a lahodný, jsem i já na ně dostala chut. Při knize se vlastně skoro na nic nemyslí než na to, na co máte chut a co máte v ledničce. Prostě by jsme pořád jen jedli.

Kniha byla příjemné počtení o jídle, lásce, nebezpečnému sportu a práci. Četla se snadno, dalo se do ní hned za číst a ty recepty, některé jsou vážně úchvatné. A protože jsme si knihu půjčila hned jak byla v knihovně dostupná a strašně nadšená jsem se do ní začetla, i s nadšením sem ji zavřela, protože kniha byla prostě super.