Kouzelné Kouzelné časy

recenze

Kouzelné časy (2019) / RenataP
Kouzelné časy

Krásné, něžné, jako malé květinové drahokamy. Takové jsou karty Kouzelných časů na pohled. Každá karta má ovšem dokonalý význam i v pár větách u obrázku. A jak se na jedné z nich píše, „v posvátném prostoru je klid, který hledáš,“ tak přesně to najdete při každém výkladu. Posvátný prostor a odpovědi, které hledáte. Milé zastavení, které je silnější a jemnější, než si lze představit. Převažoval u mne jeden pocit – „karty, jež mne zastaví, abych si uvědomila něco, co přehlížím“.

Nikoliv stoprocentně, ale velmi často, jsem podobný jev pozorovala i u výkladů pro jiné osoby.
Překvapivě často tyto karty ukazují na něco, co máme na dosah ruky, ale nevidíme to. A ptáme-li se posléze i po důvodech, proč něco přehlížíme, i této odpovědi se nám dostane.

S kartou Pružnost to může být proto, že příliš silně a definitivně řešíme bouře kolem sebe, přičemž bychom je spíš měly pustit a proplout jimi jemně…

S kartou Nepřízeň osudu je to proto, že nevnímáme své „nezdary“ spíše jako dary, které nám ukazují JINOU cestu.
S kartou Pouť je to proto, že si nedovolujeme postoupit ve svém životě dál a trváme na čemsi už zkostnatělém.
A tak bychom si mohli klást otázky a pozorovat svůj život z různých úhlů pohledu ještě hodně dlouho. Pěkný program na dlouhé zimní večery, co říkáte?

Knížečka, která je přiložena, nabízí vždy každé téma ještě více rozvedené v milých textech, které často uměly také vytáhnout na povrch zajímavé informace. A navíc přidává několik způsobů rozsáhlejších výkladů, které stojí za to si udělat i kdyby jen cvičně, ukáží nám, z jakých pozic se na karty můžeme dívat.

Výklad z pěti karet nám připomene síly, které nás ovlivňují, výklad na tři karty zase objasní, jak se stalo, že jsme se dostali do určitých životních situací. Inspirovat se můžeme nejen pro tuto karetní sadu, ale směle přibrat další do party, přiřadit i taroty a více zkoumat významy, které se nám budou odhalovat.
A na závěr si v knížečce přečteme něco, co dokonale vystihuje zkušenost s Kouzelnými časy…

„Drazí přátelé,
Jedno vím jistě: časem se všechno vyjasní a otázky zodpoví. Co bylo zničeno, to se obnoví, ukážou se nové stezky, srdce se zotaví, láska se vrátí a vy se podíváte přes rameno se slzou v oku na naprostou dokonalost života. A to nejlepší ze všeho je, že času má každý z nás spousty.
Věřte mi.
Ať jsou všechny vaše dny kouzelné.“

Ať tedy tyto krásné karty přispívají k tomu, aby všechny dny měly smysl, bylo v nich pohlazení i naděje a to kouzlo života, které potřebujeme k tomu, aby nám bylo na světě hezky.

O autorce:
Jody Bergsma vystudovala strojírenství i přesto, že od dětství ráda malovala a zachycovala své sny, vyhrála spousty malířských soutěží. Později zjistila, že malování je jejím posláním, a kromě svého talentu využila i znalosti geometrie, založila si svou společnost a dala se do vytváření mnoha obrazů, výstav, ilustrování šesti fantasy knih, z nichž tři také sama napsala. Žije se svými dětmi v Bellinghamu ve Washingtonu. Více o ní najdete na www.bergsma.com
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com
Renata Petříčková


Kouzelné časy Kouzelné časy Jody Bergsma

Nádherné povznášející akvarelové obrazy a srozumitelná posilující poselství známé americké umělkyně Jody Bergsma vám pomohou spojit se s vaší vnitřní silou a s kouzlem přítomného okamžiku. Začněte svůj den tím, že se naladíte sami... více


Komentáře (0)

Přidat komentář