Kousnutí páteční noci

recenze

Kousnutí páteční noci (2014) / Maragad
Kousnutí páteční noci
Chtěla chytit Ethanova slova a hodit mu je do obličeje, vyzvat ho na souboj s ocelí. Nebo ho chtěla povalit na zem a užít si na něm. Obojí bylo násilné, primitivní, neuvěřitelně uspokojivé. A taky velmi špatný nápad. – Str.48 –

Ochránkyně Domu
Merit už se se svým upírstvím smířila natolik, že se rozhodla opustit svoji spolubydlící Mallory a přestěhovat se k ostatním upírům do Domu. Jako bonus tím získala blízkost se svým upířím Mistrem Ethanem Sullivanem, který je naprosto sexy, ale bohužel také umí být pěkně otravný. Naneštěstí se Merit nestihne v roli Ochránkyně ani pořádně rozkoukat a už se do Domu dostanou zprávy, že je na cestě do Chicaga kožoměnec a alfa alfů Gabriel Keene.

Další šokující zprávou je propuštění bývalé Mistrové Domu Navarrů, Celine Desaulniersové, která se pokusila zabít jak Merit, tak Ethana. Je velká pravděpodobnost, že se Celine vrátí zpět do Chicaga a bude se chtít pomstít. Navíc má Merit problémy i v osobní rovině, kdy její kamarádka Mallory musí odjet, aby se naučila ovládat své schopnosti. A to vše v době, kdy je Merit rozpolcená i v otázce vztahů. Velmi ji přitahuje Ethan, kterého mít nemůže a není si jistá, co cítí k Navarrskému Mistrovi Morganu Greerovi, který se jí vytrvale dvoří.

A to bychom samozřejmě nebyli ve Větrném městě, kdyby se nevyskytly ještě další problémy. Upíři začali tajně pořádat mejdany, při kterých se lidem pije krev ve velkém a našel se někdo, kdo se to rozhodl předhodit veřejnosti. Dokáže si s tím vším Merit poradit, i když cítí, že je s ní něco v nepořádku?

Kousnutí páteční noci nám ukazuje, že ne vždy musí být druhý díl nutně horší, nežli ten první. Zde je to totiž právě naopak, je vidět, že Chloe Neill zapracovala na ději a druhý díl byl oproti tomu prvnímu opravdu o něčem. Děj už není tak naivní s jednoduchou zápletkou, ale je to propracovaný příběh, který je napsán velmi čtivu formou. Tento díl není postaven jen na vzájemném jiskření mezi Merit a Ethanem, ale naopak je jejich vztah spíš na pozadí děje, kdy čtenář je neustále napínám, kam se vztah vyvine.

Je zde sice absence větší akce, ale za to je příběh plný překvapení a díky nevyřešeným záhadám si kniha pořád zachovává určitou tajemnost. Řeší se zde totiž hned několik záhad najednou, kdy některé zůstávají nezodpovězené, a tak si čtenář musí počkat až na další díl. Ovšem i tak se v Kousnutí páteční noci dozvídáme spoustu informací, a to jak o bývalém životě Merit, tak i pár střípků z minulosti Ethana. Díky tomu má čtenář k postavám ještě blíž a snadno si je oblíbí i přes jejich některé nedostatky.

Knihu k přečtení určitě doporučuji, ale myslím, že cílovou skupinou jsou spíše ženy, mužům toho tato kniha bohužel moc nenabídne. A pokud se bojíte, že téma upírů je již ohrané, tak na to moc nevsázejte. Je vidět, že se ještě stále najde nějaký autor, který nám připomene, že upírům ještě pořád neodzvonilo.

Zdroj recenze http://fantasy-maka.blogspot.cz/

Komentáře (0)

kniha Kousnutí páteční noci recenze