Kolotoč myšlenek anebo Tisíc východů slunce

recenze

Tisíc východů slunce (2017) 5 z 5 / 1v8na
Tisíc východů slunce

\\\"Tisíckrát slunce zapadlo za obzor, nechalo utopit svět v šeru a pak zase vyplulo na oblohu, aby svými paprsky temnotu prozářilo. Jako připomínka toho, že dneškem nic nekončí a zítra nás čeká něco nového, pěkného....\\\"

Za knihu Tisíc východů slunce jsem velmi ráda a velmi vděčná.

Po přečtení anotace jsem si uvědomila jednu věc - kniha bude mít v sobě velmi silný a citově vypjatý příběh - nepletla jsem se.
Když jsem knihu doma rozbalila, první, co mě na knize zaujalo, byla obálka.
Fascinuje mě pohled ženy na obálce - je plný naděje, lásky a především očekávání - s ním jsem se pustila do čtení.

Pavlin život je plný štěstí, lásky a šťastných slunečních paprsků.
Žije po boku dvou mužů, kteří ji nadevše milují - otec Čeněk a manžel Ben.
Hned v prologu se s nimi seznamujeme. Oba dva jsou sympatičtí a oba dva Pavlu milují. Jsou na cestě k ní, bohužel v jediném okamžiku tyto dva lidi, kteří ji provázejí životem, ztratí.
Přijít v jedné chvíli o dvě milované osoby, které ve svém životě milovala nejvíc a byly její oporou, je pro Pavlu šílené, kruté a velmi bolestné.
O to víc, když prožívá první dny těhotenství.
Jediné štěstí je to, že na svoje smutky a trápení nemusí být sama - z celé rodiny jí ještě zůstala babička Věrka - maminka její maminky - s ní se vydává zpět do Česka.
Má naději na novou šanci? Získá a dostane někdy svoje štěstí? Tohle jsou otázky, na které se ptám hned na začátku .
Co se mi na knize líbí od samého začátku je její čtivost. Příběh je velmi čtivý a je psaný tak, že chcete vědět, co s Pavlou bude.
Na čtivosti přidává i to, že kapitoly jsou psány z pohledy více postav - nikoliv jen z pohledu Pavly - dodává to příběhu na reálnosti.
Výhodou jsou i krátké kapitoly, které mě nutily číst dál a dál.
Pavla byla velmi sympatická. Líbil se mi i popis, jakým způsobem bylo popsáno, že se Pavla vyrovnává se smutkem.
Příběh mi přišel velmi reálný a skutečný a to dává za mě příběhu plusové body.
Nedokážu si představit, že bych měla prožít to, co si prožila Pavla, navíc ještě v období těhotenství, kdy je žena citlivější a vnímavější ke svému okolí. Už jen tento samotný pocit ve mě vyvolával nepřeberné množství emocí a nevěděla jsem, která nade mnou převládá.
I když čím víc jsem se blížila ke konci, bylo mi jasné, jak vše dopadne, nicméně Pavle jsem fandila a byla jsem za to nesmírně ráda.
Příběh je psán tak, že ho člověk opravdu prožívá a to velmi - je velmi citově a emočně založený a nenechá se číst bez toho, aniž by ve Vás probudil nějaké myšlenky či reakce.
Co musí taktéž vyzvednout je i skvělý popis přírody Hor Páně, kdy jsem si mohla popustit uzdu své fantazie.
Jsou , díky kterým si ujasníte, že to, co máte, není automatické a je potřeba si všeho vážit. A tohle je jedna z těch knih, které se řadím ke knihám se silným příběhem, který ve Vás vyvolá kolotoč myšlenek.
Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst.
Děkuji samotné spisovatelce za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit na stránkách fragmentu.