Kniha se snaží být realistická

recenze

Umění zabíjet (2003) / amador
Kniha se snaží být realistická
Gabriel, špičkový agent Mossadu, se po útoku na svou rodinu ve Vídni, při kterém zemře jeho syn a jeho žena zůstane v apatickém stavu, rozhodne věnovat svému koníčku, který využívá jako krytí, restaurování obrazů. Stahuje se tedy do Cornwallu, jiřní Anglie, kde v klidu renovuje obrazy pro galerii.
Tárik je hledaný terorista palestinského původu. Po zavraždění izraelských diplomatů ve Francii, je do služby povolán Ariel Shamron, velitel akcí Mossadu, který byl již na odpočinku. Ariel povolá zpět Gabiela, který je motivován pomstou za útok na svou rodinu, neboť za ním stojí právě Tárik. Po spletitých událostech se Gabriel spojí s Jacqueline, agentkou, která pracuje jako modelka. Aby se k Tárikovi dostala, naváže milostný vztah s Júsufem, který spadá do Tárikovi teroristické organizace. Júsuf je však tajný dvojitý agent.
Přes řadu agentských triků a manipulací se nakonec přes Kanadu dostávají všichni do New Yorku, kde má Arafat podepsat mírovou smlouvu o založení Palestinského státu. Tárik chce zabít Arafata a taky Gabriela, který mu zabil bratra. Všechny nakonec zachrání Jacqueline, které se podaří uniknout z Tárikového uvěznění, zabije jeho spolupracovníky především Leilu a nakonec i Tárika.

Komentáře (0)

kniha Umění zabíjet recenze