Kniha, která překonala Johna Greena

recenze

Tím všechno začíná (2014) 5 z 5 / PokiCz
Tím všechno začíná

Znáte autora Johna Greena? Myslíte si, že je mistrem svého oboru? Tak to jste ještě nepotkali Robyn Schneiderovou!
Robyn je mladá nadaná autorka a tohle dílo je naprostým důkazem toho, že má talent. Je to její první vydaná kniha a sklízí obrovské úspěchy.

Děj je zvláštní, není zrovna pravděpodobné, že by se Vám něco takového mohlo přihodit, ale co na tom? Vždyť je to kniha! S Ezrem a jeho novými přáteli zažijete spoustu zábavy a Robyn dokáže tak skvěle psát, že se budete cítit, jako by jste byli součástí celého příběhu. Nemáme tu ovšem jenom veselé chvíle, ale i ty smutné, ovšem ty smutné nebudete vnímat tolik, protože je vše bráno s nadhledem. Během čtení zažijete snad všechny pocity! Budete naštvaní, pobouření, smutní, veselí a nekoneční!

Pokud čekáte, že je kniha přecpaná úvahami o nesmrtelnosti chrousta, tak se nedočkáte. Příběh je vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny, Ezra a přiznejme si to.. Ezro není žádný velký myslitel. Kniha je postavená na jedné myšlence, ohledně toho, že každý má svou vlastní osobní tragédii. Což je jasně na celém příběhu vidět. Jednoduchá myšlenka, skvělá kniha. Kromě této myšlenky můžeme najít i pár dalších, vedlejších a úryvky ze slavných literárních děl (obzvlášť Velkého Gatsbyho je kniha plná).

Během prvních stránek si asi pomyslíte, že je to další typický zamilovaný příběh, podobný Hvězdy nám nepřály, ale tak to není. Tahle kniha vůbec není o lásce, je o životě. O hledání sama sebe, protože o tom dospívání prostě je, a o tom, že se dá každá osobní tragédie přežít se skupinou dobrých přátel.

Kniha mě nadchla, okamžitě jsem ji doporučila všem mým přátelům a nebojím se ji doporučit i Vám. Tahle kniha je jasná volba. Robyn je úžasná autorka a ve svém žánru překonává i Johna Greena a jak jistě většina z Vás ví, je to vážně něco.

Poki z archivni.blog.cz