Když se žena zamiluje.....

recenze

Zamilovaná hypnotizérka (2016) 4 z 5 / Siraelxy
Zamilovaná hypnotizérka

Mám Liane ráda. Dokonce bych řekla, že hodně. Všechny její knihy mám přečtené.
Upřímně řečeno, název mě nenadchl vůbec. Zamilovaná hypnotizérka....zní to tak lacině, povrchně, prvoplánově...zní to jako červená knihovna, kterou nečtu! Ale nedala jsem se odradit a pořád se těšila. Dokonce jsem si ji plánovala vzít s sebou do Portugalska. Ať se, holka, podívá na kraj světa :-)
Pak jsem si, bohužel, přečetla pár recenzí, které nijak nejásaly. Které psaly, že je to nejslabší kniha od Liam, že čekaly další thriller atd.
A tak jsem milou Hypnotizérku vybalila z kufru a vzala si Wonderland, protože není nic horšího, než si vzít na dovolenou knihu, která vás nebaví.

Takže neočekávala jsem nic moc a......byla jsem nadšená! Ano, ta kniha je výborná.
Je to psychologická sonda do duše ženy, která ztratila smysl života.

Je to román, ve kterém si oblíbíte negativní postavu, zloducha příběhu. A když si ji neoblíbíte, minimálně pochopíte její činy ( pokud jste žena, matka, čerstvě po rozchodu).
Kniha Zamilovaná hypnotizérka je příběhem dvou žen. Klidně by to mohly být vaše kamarádky. Klidně by se to mohlo stát v reálném životě. Protože, když někomu vezmete všechno, může vás to připravit o rozum.
Liane je každopádně spisovatelka pro ženy. Její postavy jsou tak realistické, tak přesně vystihují myšlení, pocity, chápání, vnímání ženského světa, že jsem se občas přistihla, že přikyvuji nebo si říkám: " Jasně, že musela reagovat nebo říct právě toto, tak bych reagovala i já."
Je to i příběh o hledání lásky, o pochybování, o nedorozumění, o rodinném štěstí, o respektu a odpuštění. Je to psychologický román o síle i slabosti, které v sobě máme všichni. Je jen otázka, co si vybereme.