Když se setkají legenda a fenomén

recenze

Legenda (2013) 5 z 5 / Kateriska
Legenda

Už dlouho jsem se nepustila do žádné dystopické trilogie. Po Lodi mezi hvězdami jsem tohohle žánru měla trochu „plné zuby“. Myslela jsem si, že na našem knižním trhu se nevyskytuje žádná další zajímavá dystopická série. Ale to jsem se trošku spletla.
Po dystopii se mi zastesklo tento červen, když jsem uviděla první upoutávky na třetí díl Hunger Games. A tak jsem na Internetu narazila na Legendu. Anotace mě celkově zaujala, ale cítila jsem malinké obavy. Přesto jsem se překonala a knihu Legenda otevřela.
Hlavní hrdinové v Legendě jsou Day a June. Zatímco Day je nejhledanějším zločincem země zvané Republika, June je zázračným dítětem, fenoménem. On se snaží uchránit svoji rodinu, ona se chce pomstít.
Klasické motivy dystopického žánru jsou zachovány. Marie Lu nám ale přináší i něco jiného. Fabuluje, nenechá nás vydechnout do úplného konce. A jakmile Legendu zaklapnete, jste doslova hladoví po dalším čtení. Nebránila bych se srovnání s Hunger Games. Zdá se mi, že zde je ale lépe vidět to, jak se charaktery postav mění.
Pokud jste fanouškem dystopických knih, určitě po Legendě sáhnete. Myslím si, že nebudete litovat.