" Když o tom dokážeš snít, dokážeš to udělat."

recenze

Druhá stříbrná kniha snů (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Druhá stříbrná kniha snů

Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná?

Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci.

Druhý díl jsem začala číst hned ten den, co jsem dočetla první díl. Krásně to na sebe navazuje a jestli-že jste si první díl nepřečetli, všechno je zde na začátku vysvětlené. Kdo je kdo, kde se nacházíme, kdo s námi žije a co se nám to vlastně děje. Maličko mě to ze začátku nudilo, jak se vše opakovalo z prvního dílu, ale když přečtete pár stránek, opět se děj rozjede. V textu jsou i vysvětlivky pod čarou.

Myslela jsem si že druhý díl už nebude takoví jako ten první, plný napětí, lásky a spousty záhad. Byla jsem mile překvapená, když se zde odhalovaly nové tajemství, objevovali se zde lidé, kteří většinou dělali potíže a prožívaly jsme zde nové sny.

Liv je i v druhém díle nebojácná, sympatická slečna, která miluje nadevše Henryho a nedovede si představit že by bez něj žila. Bohužel se ale i to může stát a vše se do jednoho může zamotat a spraví se to zase někdy do normálu? To se možná dovíme až ve třetím díle, na který si ještě počkáme.

Tolik jsem se těšila že konečně poznám kdo je Secrecy, pár nápadů bych měla, ale pokaždé se káže, že je to někdo do koho bychom to nikdy neřekli. Kdo je Secrecy se dozvíme také až ve třetím díle, dokonce nás autorka na konci láká k tomu aby jsme si třetí díl přečetly s chutí a konečně odhalily tajemství.

Kniha mě bavila stejně jako první díl, rozhodně doporučuji a myslím si že ten kdo přečetl první dva díly, tak už se třetímu dílu jen tak nevyhne. Protože kdo by nechtěl znát všechna tajemství?

Na konci knihy je recept na Lottiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky, vypadají lákavě a proto si je musím opsat a někdy vyzkoušet. Také v knize vzadu najdete pravidla snů: Chceš navštívit své přátelé ve snech? To není problém. Pravidla jsou prostá:.....
Koho by to nelákalo....

Kniha utíká sama, za chvilku ji máte přečteno a opravdu se potom těšíte na další konečné pokračování. Opět 5 hvězdiček za skvělý děj.