Kdo je bez hříchu – skvělý thriller plný zvratů

recenze

Kdo je bez hříchu (2021) 5 z 5 / Kizuizi
Kdo je bez hříchu

Robert Lindström má těžký život. Žije sám, nemá rodinu ani přátele, má jen svou práci a dochází na terapii. Když byl malý, jedenáctiletý kluk, zabil svého kamaráda. Tedy všichni to tvrdí. On sám si ze své minulosti nic nepamatuje. Ví jen, že žil u pěstounů a veškeré vzpomínky které má, jsou mlhavé. Od té chvíle je to už 28 let, když se jednoho dne u něj objeví novinářka Lexa s nápadem, že o jeho případu sepíše knihu. A tak se společně s ní, vrací na místo svého mládí...

Kdo je bez hříchu je novinka, která v podstatě nikde není vidět, což je hodně velká škoda. A proč? Protože je to naprostá pecka!

Kniha mě zaujala nejen svou obálkou, ale taky velmi lákavou anotací, ale stejně jsem moc nevěděla, co od knihy čekat. A byla jsem velmi mile překvapena. Necelých 450 stran skrývá příběh neskutečně čtivý, který je rozdělen do poměrně krátkých kapitol, a také na přítomnost a minulost. Tempo příběhu je poklidné, ale stupeň napínavosti je stránku od stránky větší a větší. A postupné odhalování minulosti přidává jistou dávku tajemna, a také vzrůstající počet otázek.

Je to příběh o vyšetřování, takže tu velkou roli hrají postavy, a ty autor popsal skvěle. Od traumatem stiženého Roberta, přes policejní vyšetřovatele, kterým stále něco nesedí, až po malé děti, které v případu hrají velkou roli – a to jak v části z minulosti, tak i z té současné. Oživení starého případu otvírá i staré rány, na povrch se derou nové informace, ale také se objevují nové případy, které s tím starým nějak souvisí.

Kdo je bez hříchu je výborný thriller, plný zvratů a velmi silných momentů, který Vám rozhodně doporučuji. Jen mě malinko mrzí zjištění, že se jedná o druhý díl série (ten první u nás vůbec nevyšel) a v několika momentech se objeví zmíňka o prvním případu. Je to ovšem z minulosti hlavního vyšetřovatele, takže tomuto případu to naštěsti nijak neškodí.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Grada (Cosmopolis).

Komentáře (0)

Přidat komentář