Kdo by se nebál rád?

recenze

Atlas duchů a příšer (2019) 5 z 5 / Medvědářka
Atlas duchů a příšer

Atlas duchů a příšer je mimořádná sbírka těch nejhrozivějších strašidel, přízraků, fantomů a všelijakého hrůzného, že otevřít ji mohou jen ti nejstatečnější. Provázet vás bude samotný Van Helsing, který vám sice nepomůže, ale ukáže vám, kde všude po světě tyhle potvory najít.

Knihy Dobrovský ve své Edici Omega vydali tuhle krásnou, i když obří knihu věnovanou všelijakým příšerám, duchům, strašidlům a jiným potvorám s hezkými ilustracemi Laury Berenilly, která se začala učit kreslit už v 16 letech. Kniha je určená nejen dětem, ale pobaví se u ní i nejeden dospělý.
Pojďme na výlet po celém světě. Ať už navštívíme jakýkoliv kontinent nebo zamíříme pod vodu, vždy na nás nějaká ta potvůrka vykoukne. Některé jsou neškodné, jiné zlomyslné a dalším se raději vyhněte obloukem.

Já si s dcerou knihu užila. Líbila se nám jak grafická stránka, tak i krátké, ale velmi výstižné popisky u jednotlivých strašidýlek. Občas jsem se museli hodně smát, jak jsme se snažili správně přečíst mnohdy krkolomná jména. Hlavně nás ta kniha ale spojila. Četli jsme si navzájem o obludkách, které nás zaujali a které nás zajímali. To se mi na knize líbilo nejvíc. Je to opravdu kniha, která spojuje, protože kdo by se nebál rád?


Atlas duchů a příšer Atlas duchů a příšer Federica Magrin

„Budete potřebovat veškerou svou odvahu a nejspíš i špetku šílenství, abyste mohli bo­jovat s pomstychtivými duchy, nepokojný­mi přízraky a těmi nejhrozivějšími netvory. Na konci tohoto neuvěřitelného dobrodruž­ství však budete mo... více


Komentáře (0)

Přidat komentář