Karkulka, jak ji ještě neznáme.

recenze

Scarlet (2013) 5 z 5 / klarinka9974
Scarlet

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...

"Jenže ona nevěděla, jak je to zvíře zlé, a vůbec se ho nebála."

Pustila jsme se do této knihy hned jak jsem si knihu vypůjčila, protože jsem byla nadšená z prvního dílu Cinder. Autorčin nápad jak napsat jiné pohádky je skvělý a mě její příběhy vážně hodně baví, už jen proto že mám tolik ráda pohádky. Má krásnou originální obálku, která už jenom vyzývá k tomu aby jsme s knihu přečetly. Kniha mám propojené příběhy se Cinder, o které se chceme dozvědět víc a více, jak si povede, jestli se jí podaří utéci za doktorem a jestli se opravdu stane silnější než královna Levana. Do toho se objevuje záhada babičky od Scarlet a jejího otce. Kdy Scarlet hledá svojí milovanou babičku. Nachází lásku a oporu, která ji nakonec zradí.

Není to kniha o přeslazených pohádkách, ani o tom jak se princezny musí chovat, jak chodit, uklánět se a jak si získat svého prince. Je to o tom jak se princezny snaží zachránit sami sebe, i přesto že jsou poraněné a nemohoucí. Připraví si zbraně a další potřebné věci k boji, nasadí svůj kouzelný výraz princezen a jdou do boje. Je to prostě jiný, přesto že se tu vyskytuje více násilí než v prvním díle, má to stále svoje kouzlo a svůj děj pohádky. Moc se mi líbí jak Marissa Meyerová dokáže udělat z klasických pohádek něco tak vzrušujícího, kouzelného a zároven drastického a bojovného.
Kniha se mi moc líbila, od začátku do konce jsem do knihy byla ponořená a nechtěla jsme nikdy přestat číst, chtěla jsme se dostat na konec a dozvědět se pravdu. Kniha byla od začátku zajímavá a zároven kouzelná. A jak to v pohádkách bývá, i tady je zlá královna která nikomu nepřeje nic dobrého a jde ji jen o sebe a o svoji korunu.
Těším se na další díl, který už mám připravený a hned se do něho začtu. Knihy mě vážně bavily a oslovily, určitě je budu doporučovat dále. A doporučuji je i Vám.