Je super mít Supertělo

recenze

Supertělo (2018) 4 z 5 / Medvědářka
Supertělo

Chcete změnit sebe, své já, své tělo, aby bylo výkonnější a bylo zdravé? Připadáte si tlustí nebo máte jen málo pohybu? Tak nastartujete v sobě své supertělo a ono to půjde. Manželé Tina a Vlado Zlatošovi vám k tomu dají i malý návod ve své knize.

Fortuna Libri v loňském roce vydala velmi zajímavou knihu o životním stylu a zdraví s názvem Supertělo. Ta vychází ze zkušeností manželů Zlatošových - fb - Manuál na Supertělo.
Naše tělo je křehká schránka a když se s ní špatně jedná, může brzo dojít k jejímu zchátrání a rozpadu. Tomu můžeme zabránit i tak, že se naladíme na tu správnou vlnu. Nakopneme tělo a mysl k tomu, aby začalo správně fungovat.
V knize najdeme návod, jak toho můžeme docílit. Tedy pokud budeme chtít a nebudeme líní tomu něco obětovat. Však ono se nám to pak tisícinásobně vrátí v podobě úspěchu a pohledu na sebe do zrcadla.
Supertělo je rozdělena do několika částí, kdy začíná tím podle mého nejdůležitějším - Nastavením mysli. Protože co si budeme povídat, pokud se k tomu nedokopeme ve své hlavně, tak se většinou neděje ani jiného kolem. Zdravé psychické myšlení, čistá hlava a chuť pro změnu, je tím nejdůležitějším startovacím motorem. Pokud tohle zvládneme, máme na půl vyhráno.
Další krok je změna jídelníčku. Někdy stačí opravdu jen trochu ho upravit, aby naše tělo začalo pracovat tak jak má. Sama to znám moc dobře. Občas mám i já potřebu své tělo odlehčit a tak zařadím do svého repertoáru více zeleniny, vlákniny atd a dám sbohem, ale ne úplně, sladkému a nezdravému jídlu. To mám pak jako odměnu za dobře odvedenou práci.
S jídlem jde ruku v ruce cvičení a pohyb. Pokud člověk více spaluje, tím rychleji hubne a tělo se dostává do kondice. To je jasné každému a i malý úspěch je úspěch a od malých věcí je jen krůček k těm velkým. A že to jde, to mi věřte.
Ke konci knihy je speciál věnovaný přímo jen ženám. Ženské tělo funguje trochu jinak než mužské a potřebuje víc péče. A i muž to pak ocení, když o sebe žena pečuje, ne že ne.
V samém závěru pak najdeme i pár receptů na vaření, kde se nevyhýbají ani dezertům a abychom si nepřipadli moc přecpaní, tak i cviky pro efektivní fungování našeho těla.
Následuje už opravdový konec, který nám vypíchne to nejdůležitější, abychom si to co nejlépe zapamatovali a neusnuli na vavřínech, že víme přeci všechno.
Knihu provázejí i různé tabulky, obrázky se cviky a návody, jak docílit toho, aby naše tělo bylo opravdu tím superetělem, které chceme a po kterém toužíme.

Komentáře (0)

Přidat komentář