Je princezna Eadlyn připravena najít pravou lásku?

recenze

Dcera (2016) 4 z 5 / klarinka9974
Dcera

Princezna Eadlyn už od mala slyšela příběh o tom, jak se seznámili její rodiče snad stokrát. Vždycky ji jejich láska udivovala a byla za ně šťastná. Sama si nedokázala představit, že by se někdy zamilovala a musela by sdílet život s mužem. I přesto, že je princeznou o svém životě nerozhoduje sama a tak rodiče přicházejí s jistým návrhem. Udělat novou Selekci, kde budou muži bojovat o srdce jedné nafoukané princezny. I když princezna nesouhlasí nakonec se nechá přemluvit a další Selekce může začít.

Před dvaceti lety její matka získala korunu. Nyní je princezna Eadlyn připravena najít pravou lásku.

První tři díly jsem slupla jako malinu, hodně moc mě bavily a hlavně jsem se od knížek nedokázala odtrhnout. Už jen podle obálek jsem byla z knihy nadšená. Kdo dámy by nechtěl mít takové šaty doma? A ne jen jedny, ale všechny čtvery z obálek.
Amerika pro mě byla princeznou už od začátku a věděla jsem, že bude skvělá královna, milující a obětavá.

35 nápadníků. Jedna princezna. Nová selekce začíná.

Čtvrtý díl už popisuje příběh Eadlyn princeznu a dceru královny a krále, kteří si prošli Selekcí. Na oko se zdá jako velmi vznešená ale je povýšená, nafrněná a celkem krutá. A kdo by o takovou princeznu vůbec stál??

Každá dívka by se chtěla mít jako ona, mít tři bratry, kteří ji uznávají, milují a stojí ji pokaždé po boku. Mít milující rodinu, služebné, jídlo kdy se jí zachce a co se jí zachce a mít vlastně všechno od šperků po šaty a možná i lásku.

Když se rozhodne, že další Selekce bude pokračovat, princezna se neukáže v tom nejlepším světle. I přesto, že protestuje nakonec ji Selekce změní a nebude tak zlá jako se zdá být na začátku. Myslím si, že i tato dívka má srdce na pravém místě a i když to nedávala najevo v dalším díle se určitě ukáže jako skvělá, silná dívka.

Rozhodně se na Šťastně až na věky už teď těším!

Byla jsem ale celkem překvapena z jejího chování. Má přece tak skvělé rodiče, oba mají úplně jinou povahu a byli v předešlých dílech miláčkem každé dívky, která knihu četla. Z princezny Eadlyn nadšené nejspíš nebudete.

Rozhodně si zamilujete pár kandidátů v Selekci, někteří jsou roztomilí, jiní zase krásný a další umí třeba skvěle vařit. Ale někteří ji začnou nesnášet a dokonce budou i zlí.
Dojde dokonce i na pár polibků, ale jsou z lásky nebo falešný kvůli fotografům??

"Nepotřebuju, aby mě vaše rodina schvalovala. Byla jste ke mně milá asi tak hodinu, pak jste se vytratila a od té doby děláte, jako by se nic nestalo. Mám právo odejít a jsem k tomu připravený."
"Tak si běžte!"
"Kamarádi mi říkali, že jsme blázen, když se hlásím do Selekce! Měli zatracenou pravdu!" "Jste neohleduplná! Sobecká! Co jsem si, já blázen, myslel?"

Myslím si, že stojí tento díl za přečtení, jestliže máte přečtené předešlé díly tak tento si nenechte ujít!
Bude vás bavit od začátku dokonce a na konci je dokonce tragická událost, která nechává otevřený konec. Myslela jsem si, že v tomto díle se dozvím vítěze Selekce, ale na to se můžu těšit do dalšího dílu.

Takže s chutí do toho a i když si Eadlyn nezamilujete, zamilujete si její bratry, rodinu a muže v Selekci.

Mě se kniha líbila moc, i když mě Eadlyn místy štvala a těšila jsme se na famozní konec, tak se mi kniha líbila. Rozhodně se snadno ponoříte do děje a rychle skončíte, jako by se kniha četla sama a vy na konci chcete mít v ruce ten asi poslední díl. Já rozhodně! I přesto, že se mi předchozí díly líbili víc i tento díl byl čtiví! A proto dávám čtyři hvězdičky.