Jak z toho ven...

recenze

Nepečené dezerty Kateřiny A. (2022) / eva3992
Jak z toho ven...
Příběh Kateřiny a Alberta. Na první pohled spokojený manželský pár, který má vše, co by si kdekdo přál. Na druhý pohled už to není tak idylické. Albert se chová hezky pouze na veřejnosti a na doma si nechává svou horší stránku. Život s ním je náročný, Kateřina neví, jak z toho ven, tak si alespoň začne psát deník, aby mohla své pocity nějak ovládat. Nečeká však, že se její manžel ještě nepředvedl v celé své kráse….

Autorka si nebere servítky a hned na první stránce nás hodí do příběhu rovnýma nohama, žádné dlouhé popisné pasáže, ale hned se ocitnete s Kateřinou a od té chvíle už ji neopustíte. V knize se střídají kapitoly ze současnosti a minulosti. Dozvíme se tak, jak se spolu seznámili a proč s ním Kateřina je, proč ho už dávno neopustila.

Čeká Vás smutné čtení plné emocí, s Kateřinou jsem vše prožívala, bylo mi ze všeho úzko. Fandila jsem jí a měla jsem potřebu jí pomoci. Kniha je psána jednoduše, ale ničemu to nevadí, ba naopak. Při čtení jsem měla pocit, že si povídám s kamarádkou, nebo že si čtu její deník. A díky tomu jsem se mohla do příběhu lépe ponořit a vžít se do hlavní hrdinky.

Nejhorší na tom celé je, když si představíte, že lidé jako Albert můžou být kolem Vás, ale vůbec si jich nemusíte všimnout, neboť se před okolím dokáží skvěle maskovat. Autorka tak zpracovala důležité téma domácího násilí, o kterém je potřeba více mluvit.

Kniha je označována jako psychothriller. Po pravdě jsem od českých autorů moc takových knížek nečetla, tak jsem byla zvědavá, jaké to bude a musím říct, že jsem byla mile překvapena. První polovina byla více psycho, ta druhá pak více thriller. Kapitoly byly krátké, napínavé a končily tak, že jste potřebovali číst dál a knihu jste prostě nemohli odložit. U thrillerů mám ráda, když je kniha spíše kratší, takže celkový formát mi moc vyhovoval.

Ač mi při čtení přišly některé části až moc a některé situace bych asi vynechala, i tak jsem hltala každou stránku, každé slovo a napětím jsem kolikrát ani nedýchala.

Pokud je toto autorčina prvotina, tak se rozhodně v budoucnu máme na co těšit.

Komentáře (0)

kniha Nepečené dezerty Kateřiny A. recenze