I muži mají své dny...a také city

recenze

Všichni jsme nějak vadní (2017) 4 z 5 / sona8058
Všichni jsme nějak vadní

Andy se utápí v sebelítosti, i když žije v nejrušnějším městě na světě a má práci barmana. Několik let po té, co ho opustila žena, se stále nemůže vyrovnat s tím, že o ni přišel, že ho vyměnila za řidiče sanitky, za souseda...

Snaží se na rodnou Omahu zapomenout, ale nebyl by to ten správný příběh, kdyby našeho hlavního hrdinu nezavedl do míst, kde to všechno začalo.

Andymu umírá dědeček, a tak se tedy vrací domů. Tedy, ne tak úplně, protože za dobu, co Andy "doma" nebyl, se hodně věcí změnilo. Jeho rodiče se přestěhovali, matka má slibnou kariéru postavenou na boji proti homosexuálům, bratr se snaží vychovávat dvě malé děti a Andy cítí, že sem nezapadá.

Najednou se odněkud objevuje mladá dívka jménem Daisy, která tvrdí, že zná Andyho dědečka a začne se mu plést do života. Dává mu rady ohledně vztahů, hecuje ho a Andy si uvědomuje, že mu je s Daisy dobře, je s ní legrace a když je s ní, tak si ani nevzpomene na svou bývalou ženu.

Stále tady ovšem leží řada nevyřčeného a nedořešeného a Andy se tomu bude muset postavit. Musí vyřešit záležitosti z minulosti, nesčetněkrát se omluvit a zase se ztrapnit. A rozloučit se s dědečkem.

Můj dojem:
Na tomhle příběhu je opravdu patrné, že ho psal muž, ale nijak mu to neubírá na čtivosti, ba naopak.
Andy je mladý muž, kterému se nevyhýbají trapné situace, životní lapálie a on sám si to svým postojem tak nějak způsobuje sám. Občas si říkáte, že není možné, že by se takhle choval dospělý člověk, ale vlastně ano. Když se podíváte po svém okolí a zamyslíte se sami nad sebou, tak si uvědomíte, že některé věci vlastně nejsou až tak moc přitažené za vlasy.

Tahle kniha má skvělý potenciál a já si myslím, že ho autor mohl využít lépe, proto jsem strhla jednu hvězdičku. Některé věci mi přišly maličko nedořešené a vzaté moc rychle. Ale na druhou stranu jsem se u některých pasáží opravdu pobavila.
Přesně tenhle typ knihy si chcete přečíst, když máte hlavu plnou všeho možného, ona vám totiž pomůže na chvíli vypnout a pozastavit se jen nad chováním hlavního hrdiny.

Jelikož jsem náročnější čtenář, tak si právě myslím, že by se některé části knihy daly uchopit lépe a rozpracovat je, kniha by klidně mohla být delší a nikomu by to nevadilo.
To ale neznamená, že bych vám knihu nedoporučila. Doporučuji! Pokud máte chuť na břitký humor, trapné situace a řešení našich trablů v lásce, pak je pro vás kniha Všichni jsme nějak vadní tou pravou.