Hra na druhou

recenze

Hra na druhou (2020) 4 z 5 / Kiwi92
Hra na druhou

HRA NA DRUHOU - Zuzana Holčíková

Príbeh mladého 19- ročného Bena, ktorý sa zamiluje do staršej ženy, 37 ročnej Nely. Aby toho ešte nebolo málo, je to priateľka jeho mamy, s ktorou chodila do školy. Nela sa bráni priznať akékoľvek city k Benovi a stále ho odháňa a snaží sa mu vyhýbať, ako to len ide. Ale Ben pozná Nelu aj z fotbalových tréningov, kde trénuje oboch jej synov, takže to nie je také jednoduché. Na konci roka sa koná veľké sústredenie a zúčastnia sa ho ako Ben, tak obaja jej synovia. Ale po ceste späť má autobus nehodu Ben je na tom zle a jeho záchranou je práve Nela.

Ako to s nimi nakoniec dopadne? Dá Nela Benovi šancu alebo sa bude do konca brániť svojim citom k nemu?

Mám rada príbehy, s ktorými sa viem zžiť a životné osudy postáv sú podobné životu nás obyčajných ľudí. Dobre, mne žiadny "mlaďoch" nenadbieha, ale viete, ako to myslím. Naozaj sa mi tento príbeh páčil a viem, že ja by som sa zachovala úplne rovnako, keby mi nadbiehal mladší muž, asi by mi to prišlo divné bránila by som saale možno by som nakoniec podľahla

A ako to máte vy? Čo by ste povedali na vzťah staršej ženy a mladšieho muža?

Možno by som ocenila, keby sa príbeh venoval viac vzťahu Bena a Nely a nebol zameraný až tak na futbal. Ale inak sa mi príbeh naozaj páčil, Nelyno odmietanie, Benova vytrvalosť a to, ako riešili všetky problémy, ktoré sa na nich navalili. A nakoniec ta nádherná spoveď Benaktorá ma dohnala skoro až k slzám bola dokonalým ukončením celého príbehu. Aj keď ma teda nechala na pochybách, ako to s nimi nakoniec skončilo.

Knižku by som určite odporučila ak hľadáte jednoduchý, ale pritom tak skutočný príbeh na večer.

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Sedmatřicetiletá Nela, matka dvou kluků, se po letech potkává se svou spolužačkou ze střední školy Romanou. Romanin devatenáctiletý syn Ben se do Nely zamiluje. Hraje fotbal, stejně jako Nelini synové. Cestou ze soustředění havaru... více