Hadi všade...

recenze

Hadí královna (2022) 3 z 5 / Kiwi92
Hadí královna

Musím povedať, že knižka sa mi naozaj páčila, má originálny a neotrelý nápad, ktorý som zatiaľ v žiadnej YA fantasy knižke nevidela a na prvotinu úžasné čítanie. Ale keďže som veľkou fanynkou fantasy, niečo málo mi tam chýbalo.

V knižke sledujeme niekoľko dejových liniek, ktoré sa navzájom prelínajú. V popredí je príbeh 17-ročnej Lilian, novej Hadej kráľovnej a jej cesta plná dobrodružstiev. Ďalej sledujeme Kemyr a Derla, čarodejku a bojovníka, ktorý sa snažia poraziť zlo, v podobe silného čarodeja. A samostatnú linku Tomasa, ktorá sa dostáva mierne do pozadia, čo je škoda.

Bohužiaľ sa mi dlho nestalo, aby mi boli hlavné postavy nesympatické a nedokázala som sa s nimi nejak zžiť. Viem, že im je 17 a 18, ale prišlo mi, že Lilian a Tomas boli na svoj vek veľmi naivní a nevyspelí. Svojimi rozhodnutiami ma dokonca dosť štvali.

Za to som si neskutočne obľúbila Kemyr a Derla, táto dvojica sa vyvíjala počas celého príbehu a neskutočne milo ma prekvapila!!! Úplne som ich žrala!!!

Čo som naozaj ocenila je, že sa v knihe nachádzalo veľké množstvo zaujímavých nadprirodzených bytostí, ako je sama Hadia kráľovná, Iskarovia, vlkodlaci, čarodejoviaale aj úplne obyčajní ľudia.

Čo sa týka dejovej linky, asi som čakala niečo malinko akčnejšie (ale to som celá ja, proste potrebujem akciu od začiatku do konca), celý dej sa točí okolo života a cesty Lilien a ostatných postáv. Až na koniec, ktorý je absolútne strhujúci a nečakaný a odhaľuje neskutočné množstvo tajomstiev, ktoré som vôbec nečakala!!!

Záver som si absolútne užila a vychutnala, hlavne preto, že bol nabitý akciou a koniec je otvorený a necháva v nás množstvo nezodpovedaných otázok, aspoň vo mne.

Aj napriek mojim výhradám by som knižku doporučila, je to naozaj pekné YA fantasy, ktoré vás vezme na dobrodružnú cestu plnú nástrah, prekvapení a nadprirodzených bytostí.

V hodnotení som si nechala priestor na druhý diel, ktorý dúfam a verím, že bude, pretože potrebujem odpovede na toľko otázok! Určite si ho chcem prečítať, aby som vedela, ako celý tento príbeh dopadne.

Hadí královna Hadí královna Zuzana Štorková

Na severu, v království zvaném Katerilie, žije ve vesnici Sella sedmnáctiletá dívka Lilien, která získala dar dorozumívat se ve své mysli s hady. Stala se tak další Hadí královnou a hadi díky tomu poslechnou každý její rozkaz. Ale... více