Griša- Světlo a Stíny

recenze

Světlo a stíny (2017) / Book.World
Světlo a stíny

Tato kniha byla další knihou svého druhu. Příběh byl ohraný ,ale pořád zábavný.

Hlavní hrdinka Alina a její nejlepší přítel Mal žijí jako kartografka a stopař a jako mnoho dalších jejich druhu se společně s pár griši mají vydat přes VRÁSU STÍNŮ (území které odděluje Ravku od moře ,a tak brání Ravce v obchodu). Při přechodu volkry zaútočí na výpravu a začnou odnášet nevinné lidi. Poté se chtějí zmocnit i Mala což ,ale byla osudová chyba. V Alině se vzbudí boc světlonoše (griši ovládajícího světlo) a zabrání volkrám aby se zmocnili zbytku posádky. A tak začíná myslím že triologie ze světa grišů.

Obálka: Nádherná obálka související s příběhem. Je to hardback takže velice praktické. Tuto knihu bych sice nepokládala za nejhezčí ,ale pořád se mi obálka moc líbila.

Styl Psaní: Styl psaní my sedl ,ale pořád bych autorce vyčetla popis hlavní postavy. Popis hlavní postavy tam nebyl. Ostatní postavy tam byli popsané skvěle takže styl byl skvělý.

Nápad: Nápad nebyl originální a za to jsem strhla jednu hvězdu. Jak už jsem zmiňovala byla jen další svého druhu.

Kniha mě příjemně překvapila a to díky ne moc pozitivním recenzím ,které jsem našla. Bude bavit všechny milovníky klasických fantasy knih.