Fakt že nevím

recenze

Nečekané setkání (2015) / Bolkonská
Nečekané setkání

Říkala jsem si, že k tomuhle ani nebudu psát recenzi, a taky jsem byla průběžně asi milionkrát v pokušení knihu odložit. Ale dočetla jsem. A něco k tomu napíši.

Především je to prostě žánr, který buď máte rádi a vyhledáváte, nebo nemáte a kašlete na něj. Já si občas něco přečtu, takže vám můžu s čistým svědomím říct, že třeba Jennifer Probstová je o sto procent lepší. Tohle oproti tomu nemělo moc vtip a jiskru, a popisy erotických scén mi přišly úplně všední.

Na druhé straně, Probstová je obecně veselejší, zatímco McHughovou zjevně víc než sluníčkové konce zajímá psychologie postav a neštítí se podívat ani na temnější stránky vztahů.

A tohle vidím jako nejspíš jediný přínos. Podle mě je spousta žen zaseknutých v podobném vztahu jako Emily s Dillonem.

Já bych ho už za to, jak na ni řve kvůli obyčejným dvoudílným plavkám, poslala doprdele. Udělá to jednou, udělá to zas.

Jinak samozřejmě nemám ten problém, že bych chodila s jedním milionářem a strašně by za mnou dolézal jiný milionář, nechodím do práce taxíkem a nesnídám na terasách mrakodrapů, takže četlo se to dobře, život na vysoké noze, možná si Emily říká, že za tu cenu trochu řvaní snese.

Neeee, neeee.
Emily je hodná holka.
To je celý její problém.
Na druhé straně, je tam scéna, kde to docela slušně přežene s alkoholem, a to pak není zas tak hodná, a to je jediná skutečně vtipná scéna celé knihy, když tam začne oblézat Gavina jako liána a hihňat se, jak je šmexy, protože už neartikuluje. A pak řekne, že jeho oči nejsou jen hezké, jsou postelové, a vy kupodivu přesně víte, co měla na mysli.

Zabil to závěr. Závěr je WTF, OMG, a pět vykřičníků. Nedošlo mi, že bude další díl, takže jsem čekala happy-end. Ale i beztoho – je to opravdu krutý výjev, který by mi mnohem víc seděl do psychologického thrilleru než do knihy prodávané v kategorii Romantika.

Zůstal z toho ve mně špatný pocit.

Pokud tohle všechno v pohodě zvládáte a i žánr vám sedí, jasně, jděte do toho. Pokud se žánrem pouze laškujete / experimentujete, sáhněte po něčem jiném (zmiňovaná Jennifer Probstová, Samantha Youngová, nebo si najděte něco od nakladatelství Domino).

Čtení zdar a čau u něčeho dalšího.