Dvůr temnoty

recenze

Dvůr temnoty (2022) 1 z 5 / Kiwi92
Dvůr temnoty

DVŮR TEMNOTY - Victor Dixen

Veľmi sľubný námet, hovorila som si, konečne nejaký vampýri, ktorý sa netrbliecu na slnku, nie sú vegetariáni a nie sú na doživotie zaseknutí na strednej škole.

Kráľ Slnko sa nechal transmutovať na vampýra a stal sa Kráľom Temnoty. Krajina sa rozdelila na šľachticov - vampýrov a poddaných, ktorý je spútaný pomyselnými okovami a držaní v hrôze.

Mladé bezvýznamné dievča z úplného spodku potravinového reťazca, Johana, je odtrhnutá od svojej rodiny, prijímá novú identitu a je vrhnutá do spárov školy vo Versailles, ktorá pripravuje mladú smotánku na život na Dvore, na dvore vampýrov, samozrejme. V škole čelí krutosti spolužiakov, intrigám a samozrejme živým - mŕtvym okolo.

Bože, s hlavnou hrdinkou som sa vôbec nedokázala zžiť, bola mi absolútne nesympatická a najradšej by som ju v niektorých situáciách prefackala. Jej správanie mi liezlo na nervy od začiatku a jej rozhodnutia v konečnom dôsledku viedli presne k tomu, čomu sa celý čas chcela vyhnúť. Jej postava sa vyvíjala počas celého deja, ale musím povedať, že k horšiemu. Štvala ma viac a viac.

Romantickú linku si autor zjavne vycucal niekde z prsta, prišla z ničoho nič, skoro na konci knihy a bola absolútne zbytočná a pôsobila naozaj veľmi neprirodzene. Tento romantický vzťah bol naozaj skôr rušivým elementom.

Ale čo musím vyzdvihnúť, naozaj sa mi páčilo prostredie školy, sledovať rôznorodosť študentov a pomaly odhaľovať ich tajomstvá. Sledovať, ako sa pripravujú na skúšky u Dvora a potom samotné plnenie skúšok, to stalo za to, veľmi nápadité.

Ale inak musím priznať, že ma knížka sklamala. Bol to veľmi originálny a neotrelý nápad, tak som od toho asi čakala viac, ale ku koncu som mala pocit, že sa autor do toho nejako sám zamotal a príliš to celé prekombinoval, už toho bolo jednoducho moc. Menej je niekedy viac.

Ale keďže je to prvý diel série, určite si rada prečítam aj ďalší diel, aby som vedela, ako sa to celé vyvíjalo ďalej.

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

,,Ve Versailles se rozvineš jako exotická květina. Vampýři v paláci šílí po všem, co není všední. Ale pozor: Dvůr Temnoty má svá pravidla, své smrtící nástrahy, a i za tu sebemenší chybu se platí krví…“ V roce Spásy 1715 se Krá... více