Druhá planéta - recenzia.

recenze

Druhá planéta (2019) 4 z 5 / ptpc
Druhá planéta

Najprv by som chcel podotknúť, že príbeh je už dostatočne načrtnutý na prebale knihy. Kto chce vedieť viac, nech si ju prečíta.
Ja len zhodnotím aký pocit som mal z knihy ja. A ten dojem bol výborný. Síce mi vadili niektoré technické výrazy, ale to je dané tým, že som zvyknutý na češtinu. V knihe sa brali za realitu niektoré hypotézy, ktoré nie sú v súčasnosti dokázané, ale že sa tak stane, je možné. Aj keď môj názor je, že hypotézami aj ostanú. Ale ako umelecká licencia mi to nevadilo. Čo by som chcel však fakt vyzdvihnúť je jeden originálny nápad, ktorý sa tiahne ako niť celým dejom a autorka s ním brilantne pracuje. Ešte by som chcel dodať, že som sa s ním nikde inde nestretol.
Kniha sa mi čítala plynule a s ľahkosťou. A to dodávam, že som celkom náročný ohľadne evidentných nezmyslov (fyzikálnych) a neznášam nezmysly logické. Toto splniť nie je vôbec jednoduché ale autorke sa to podarilo. Pre porovnanie dodávam, že som čítal už viacero kníh od spisovateľských „hviezd“, kde ma takéto kiksy vytáčali až šokujúco často. Jediná vec, ktorú by som vytkol je vlastne pointa. Preto to nie je za plný počet.