Divoká říše

recenze

Divoká říše (2022) 3 z 5 / Knihomol_ka
Divoká říše

Kniha mi byla poskytnuta ve spolupráci s humboook - tímto vám děkuji za možnost.

Když dáte dohromady Sarah J. Maas a Jaye Kristoffa, dostanete Divokou říši - tak s tímto naprosto souhlasím.

Výraz fae se používal pro všechny magické bytosti, kterých byly jinak celé stovky druhů, ras a vrstev.
Víly nebyly ty roztomilé, malinkaté, okřídlené bytosti z pohádek. Ani zdaleka. Byly pyšné, vzteklé, chtivé a hamižné a některé z nich využívaly svůj vzhled k lovu lidí.

Hlavní postava Brexley Kovácsová je devatenáctiletá zlodějka, která vyrůstá mezi smetánkou. Je také chráněnkou proslulého velitele Ištvánka Markose a je zamilovaná do jeho syna. Za mě je to velmi odvážná a nebojácná postava. Velmi jsem si ji oblíbila.

Další hlavní postava je Warwick Farkas, o kterém kolují mýty a legendy. Je arogantní a krutý, tak jak se o něm povídá.

Brexley podnikne nebezpečnou výpravu, která ji málem stojí život… nakonec se ocitne v žaláři, kde bude bojovat na život a smrt.
Zde také potká proslulého Warwicka Farkase, ke kterému ji to z nějakého důvodu bude táhnout. Jde vidět, že je mezi nimi nějaké spojení, jen zatím netušíme jaké. Líbí se mi jak autorka dopodrobna popisuje celý děj a okolí. Lépe si představíte co se okolo vás děje. Tohle je opět něco úplně nového pro fanoušky fantasy.