Dívky na kopci

recenze

Dívky na kopci (2024) 5 z 5 / Rasttea
Dívky na kopci

Děkuji Albatros Media za poskytnutí reading copy ještě před uvedením na trh. Bylo to mé první seznámení s autorkou a neměla jsem žádná očekávání, navíc jsem byla zrovna v časoprostoru, kdy jsem se chtěla vyhnout thrilleru, ovšem zakousla jsem se a nelitovala jsem. Knížka mě nepustila až do poslední strany. Jedná se o první díl se záměrem o pokračování. Ocenila jsem, že čtenáře nečeká na konci cliffhanger abychom zůstali tzv. viset. Autorka poutavě uvede do příběhu, hezky vykresluje každou postavu, kterou hlavní hrdince – inspektorce Lexi Bennettové, pátrání po vrazích dvou dívek přivede do cesty. Spousta možností, pochybností, chybějících indicií, nebo naopak indicií, které na první dobrou nedávají smysl a přitom času je tak málo. Jak zmiňuji, příběh udrží čtenářovu pozornost napnutou jako tětivu.
Autorka píše poutavě, strategicky rozehrává psychologickou hru a nechává čtenářům nahlédnout pod pokličku místa činu, vyšetřování, sběru důkazů, myšlenkových pochodů vyšetřovatelů a také skládání střípků k následnému vygenerování profilu zločince. Podle výčtu děkování je vidět, jakou práci si autorka s příběhem dala. Velmi působivý námět i zpracování a už teď se těším, kam inspektorku zavedou další kroky.