David Raker opět na scéně!

recenze

Poslední sbohem (2024) 5 z 5 / cornetka
Poslední sbohem

Na Davida se obrátí Rebeca, které před čtyřiceti lety zmizela matka a od té doby o ní nikdo neví. Jen občas přijde Rebece dopis se vzkazem. Rebeca si myslí, že jsou od matky a proto se rozhodne oslovit Davida, který je úspěšný v hledání pohřešovaných osob.

Roztáčí se tedy Davidovo pátrání. Postupně ale naráží na nové informace a spojitosti a případ se rozrůstá do velkých rozměrů. David má občas pocit, že je na mrtvém bodě, ale nevzdává to. Také intuice mu napovídá, že cokoliv nového má pravděpodobně spojitost s původním případem.

Aby toho nebylo málo, řeší také soukromé záležitosti, nic malicherného, a i ty ho stojí mnoho sil.

David je prostě sympaťák. Stůj co stůj jde za svým cílem a nic ho nezastaví. Byla jsem překvapena, jak moc se vyšetřování rozvinulo a kolik osob bylo zapojeno, ale postupně do sebe začalo všechno zapadat a dávat smysl. Bavilo mě střídání vyprávění z pohledu několika postav - i když tedy ze začátku jsem se trochu ztrácela, ale to si brzy sedlo.

Co se tedy stalo s Rebečinou matkou? Je ona autorem dopisů nebo je posílá někdo jiný?

Poslední sbohem je čtivá kniha s pořádnou dávkou napětí, které stoupá a stoupá a nenechá čtenáře v klidu. Děj tak hezky utíkal a zamotával se, že jsem si až říkala, jak to všechno může spolu souviset. Ale autorovi se to podařilo skvěle.

Knihu tedy všem doporučuji, i těm čtenářům, kteří ještě Davida neznají.


Poslední sbohem Poslední sbohem Tim Weaver

PŘED ČTYŘICETI LETY SE PO NÍ SLEHLA ZEM. TEĎ SE VRÁTILA. JE TO VŠAK SKUTEČNĚ ONA? Rebece byly tři roky, když se její matka Fiona jednoho dne nenápadně vytratila ze dveří a už se nikdy neukázala. Rodina o ní neslyšela skoro čtyřice... více


Komentáře (0)

Přidat komentář