Co jsme si nikdy neřekli

recenze

Co jsme si nikdy neřekli (2020) 5 z 5 / Olí12
Co jsme si nikdy neřekli

Kniha Co jsme si nikdy neřekli je kniha od autorky Yasmin Rahmanové. Knížku jsem četla v češtině. Knížka je o šestnáctileté Mehrín Miahové. Mehrín ovládla úzkost a deprese. Úzkost a deprese ji dohnaly na samotný okraj zoufalství. Aby unikla nekonečnému smutku, přihlásí se na server, který přiřazuje uživatele do skupin a určuje jim čas a provedení sebevraždy. Mehrín se seznámí s Carou Sandersenovou a Olivií Castletonovou, dvěma dívkami, jež bojují s vlastnímu zákeřnými démony. Děvčata mají plnit úkoly, který jim dává server. Děvčata se mají sejít a postupně plnit úkoly. Při prvním setkání se ukáže, jak dobře si dívky rozumí a jak skvěle chápou jedna druhou. Všechny holky plánují sebevraždu, vznikne mezi nimi hluboké přátelství, které jim odhalí důležitou pravdu- společně jsou mnohem silnější než každá zvlášť, a pokud vyhledají pomoc, jejich životy se mohou změnit, rozhodnou se ukončit dohodu se serverem. Správce stránky je nenechá odejít tak snadno, a tak začíná vražedně nebezpečná hra, která poštve dívky jedna proti druhé. Autorka dobře píše a oceňuji, že se vrhla do tématu duševního zdraví, protože by se o tom mělo mluvit a věřím, že se ji kniha nepsala snadno, ale oceňuji její téma na knihu. Když jsem knížku četla cloumaly se mnou emoce, chtělo se mi brečet. Je to příběh s prvky thrilleru a spisovatelka píše, jak je těžké vrátit životu smysl a odrazit se ode dna.