Alespoň prozatím

recenze

Alespoň prozatím (2022) 5 z 5 / Olí12
Alespoň prozatím

Knížka, která mi dala, jak je důležité ve vztahu komunikovat. Tato knížka mi neskutečně sedla- humorem, romantickou linkou a postavami. Amélie Salingerová píše fakt dobře, hned se stala moji oblíbenou autorkou. Knížka mi dala dobrou radu a tu, že je dobré si psát deník. Knížka je o Marině a její kamarádce, chodí spolu na gymnázium, ale každá do jiné třídy, jedna do matematické třídy, druhá do dějepisné třídy, protože každou baví jiné předměty a tak nejsou ony dvě ve stejné třídě. Příběh se odehrává v době koronaviru, školy byly zavřené a tak se museli učit všichni z domova a rodiče museli pracovat z domova. Marina bydlí v Praze a jak je covid, odstěhuje se s rodinou na neurčitou dobu na chatu do Českého ráje a Marina se nakazila láskou k jednomu klukovi, se kterým se nějakou dobu kvůli koronaviru neuvidí. Knížka vypráví o tom, jak Marina na chatě objevují chlapce, který se jmenuje Jakub. Marina si dopisuje s kamarádkou, jak jde distanční výuka a jak je učitelé zásobují domácími úkoly a že ve volném čase nedělají nic jiného, než dělají věci do školy. Knížka obsahuje vtipné dialogy a dobře se mi četla. Pokračováním je kniha Snad jednou od stejné autorky a pro mě nevýhodou je, že je to krátká knížka. Obě knížky se spisovatelce velmi povedly