Co je pravá láska?

recenze

Příběh slunečnice (2022) 5 z 5 / lucie.svobodova
Příběh slunečnice

Pro začátek bych uvedla, že je tato knížka úplně mimo můj standardní žánr, který čtu (krimi, thriller, horor) a jen koukám, jak moc si mě příběh získal

Určitě si musím přečíst i Příběh akvamarínu a i tuto pořídit do své knižní sbírky domů.

Anotace:

Natálie se po nehodě ocitne v nemocnici, kde sdílí pokoj se stařenkou, jejíž vzpomínky ji zasáhnou. Hedvika jí vypráví příběh své sestry Evy, která za protektorátu sloužila v opatrovně ukrývající přísně střežené tajemství. Zatímco na Natálii v současnosti doléhá nezájem sebestředného partnera, Eva musela v minulosti veškeré své emoce skrývat, aby si udržela zázemí a zaopatřila celou rodinu. Doba a poměry se mění, ale láska zůstává stejná.

Cítila jsem se, jako bych byla v kůži Natálie a celý příběh Evy tak poslouchala přímo já
Knížka ubíhala stránku za stranou a nešla odložit, až tak mě vtáhla do děje. Toužila jsem jen vědět, jak příběh Evy a Jakuba dopadl..tak moc, že jsem ji přečetla za dva večery.

Žádné podrobnosti nebudu prozrazovat, abych neprozradila víc, než bych měla a chtěla..

Hedvika Kratochvílová - pohádková babička nebo rázná herdekbaba na vedlejší nemocniční posteli?
Za mě rozhodně pohádková kouzelná babička.. babi Heda a co pro Natálii?

Natálie - na první pohled povrchní naivka, která se nechává ovládat svým partnerem (a v minulosti každým svým expartnerem) Ukážou ji zkušenosti babi Hedy správnou cestu a co je pravá láska?

V tu chvíli jsem pochopil, že jsem bez tebe ztracený. Neúplný jako hrnec bez poklice, kniha beze stran nebo láska bez opětování

Rozhodnutí z lásky, donucení či prospěchu. Rozhodnutí velká i malá, celoživotní či každodenní.

Vzdělání je potravou pro duši, jenomže je nutné nejdříve nasytit žaludek.

Kdyby neexistovala smrt, lidi by si nevážili života.

Byla přesně jako ta slunečnice. Naoko něžná a krásná, ve skrytu odolná a silná.

Čtete knihy od našich domácích autorů? Pokud ne, je pravý čas začít a tohle je ideální volba

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Někdo musí lásku prožít, aby o ní jiní mohli vyprávět. Natálie i Eva touží po lásce. Obě mají podobné sny, ale každá z nich žije v jiném období a má jiné starosti. Zatímco Natálie se v nemocnici zotavuje ze zranění, která utrpěla... více