Co byste chtěli víc? | Všechno, úplně všechno

recenze

Všechno, úplně všechno (2015) / Marky48
Všechno, úplně všechno

Maddie Whitterová je alergická doslova na všechno, zkrátka na celý svět. Nesmí chodit ven a nikdo nesmí k ní. Za celý svůj sedmnáct let dlouhý život nevystrčila z domu ani nos a jediné osoby, se kterými je v kontaktu, jsou její matka a ošetřovatelka Karla. Jenže pak se do sousedního domu nastěhuje kluk. Kluk Olly. A všechno se obrátí vzhůru nohama.

Díky seznamům recenzních výtisků se dostanete k zajímavým knihám. Jen tak se koukáte, co byste si rádi přečetli a najednou natrefíte na knihu, o které nic moc nevíte a má hezkou obálku, tak si ji necháte zaslat a začnete číst... Takhle jsem potkala Všechno, úplně všechno a musím říct, že jsem měla neuvěřitelné štěstí!

Z Nicoly Yoon bude skvělá spisovatelka, tím jsem si jistá. Její kniha se mi četla lehce a plynule a dokázala mě bez problémů rozesmát. Ještě více se mi ovšem líbilo, jak byla kniha okořeněná o zajímavou formu: kromě ilustrací tu najdete grafy, schémata, dopisy, maily a mnoho dalšího. U čtení této knížky se zkrátka nudit nebudete a přečtete ji za jedno odpoledne nebo spíš za dvě hodiny...

Největší strach jsem při čtení měla z toho, že autorka z Maddie udělá další nemocnou chudinku, která nejlépe na konci umře a chudák Olly zůstane na ocet. Naštěstí Nicola Yoon opět uspěla a pro své čtenáře si připravila příběh plný zvratů a překvapení, u jehož poslední stránky zůstanete zírat s otevřenou pusou, protože se to vyvinulo úplně jiným směrem, než jste čekali.

Maddie i Olly mi padli do oka hned od začátku. Nebyli to žádní hloupoučcí zamilovaní teenageři, ale lidé s chybami a přednostmi a životy. A Maddie ještě ke všemu miluje knihy a píše naprosto dokonalé recenze, tak co byste chtěli víc?

Čirou náhodou jsem narazila na knížku, která naprosto vybočuje z řady. Vypráví sice o nemocné teenagerce a její první lásce, ale příběh je podán tak neuvěřitelně lehce a vtipně, že budete otáčet jednu stránku za druhou, načež zůstanete zírat na poslední stránku s otevřenou pusou. Nicola Yoon doplnila svou knihu o různé zprávy, grafy a jiné bonusy, které příběh dodaly ten správný šmrnc. A aby toho nebylo málo, hlavní hrdinka je knihomol na plný úvazek. Co byste chtěli víc?

Celkové hodnocení: 5/5

Za recenzní e-knihu děkuji KNIHCENTRUM.cz.