Chtěli jiný konec a museli bojovat!

recenze

Svět bez princů (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Svět bez princů

Sofie a Agáta našly svůj šťastný konec a vrátily se do Gavaldonu. Ale jejich návrat domů není tak pohádkově úžasný, jak doufaly. A když si Agáta začne přát, aby si zvolila jiný šťastný konec, otevře znovu brány do světa Školy dobra a zla. Ale pohádkový svět, který se Sofií znaly, se změnil. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele. Válka se blíží a Sofie a Agáta budou muset bojovat, aby obnovily mír, jinak by všechno a všichni mohli být zničeni. Podaří se jim zachránit pohádkový svět?

Navštivte se Sofií a Agátou Školu dobra a zla podruhé a zjistěte, jak vypadají pohádky bez princů.

A tak se dívky objali a zmizeli, princ zůstal s nataženou rukou sám. Kdyby takto skončila pohádka, bylo by to hodně divné a tak se opět vracíme k jedné a té samé pohádce, kde se všechno mění. Na začátku knihy se vrátili zpátky do svého rodného městečka Gavaldonu. Zde byly považovány za slavné a důležité osoby. Jenže jedna dívka nebyla spokojená, chtěla jiný konec, jiný život a tak jedno malé přání změnilo vše. Znovu se otevřely brány do lesa a začalo peklo. Dostali se zpátky do škol, ale vše bylo jiné než když odešli, škola byla jen jedna, nová paní ředitelka a všechny dívky jak Nikdivícky tak i Navěčky byly spolu a mohl začít život bez mužů, bez princů. Jenže ne každému se líbí život bez prince a tak začíná další změna.

Opět zažíváme poutavý příběh který vás osloví a rozhodně si budete chtít přečíst i ten další, třetí díl. V knize přicházíme na tajemství, opět poznáváme lásku ale i nepřátelství. Čelíme novým pravidlům školy, pod dohledem zlé, nepřející učitelky Krutopřísné. Poznáváme nová kouzla, se kterými žádná dívka nebude dívkou a žádný muž nebude mužem. Hledáme ukrytý Fabulář na dokončení pohádky, ale ten není k nalezení a tak pohádka stále pokračuje. Na konci knihy je opět aréna, bohužel ale v druhém díle aréna smrti. Kde ne jen že jde o přežití ale taky o to aby vyhrála ta skupinka, která bude nejvíce bojovat. Aréna, mi tak trochu připomněla Hunger games, protože když někdo ve hře umřel a nebo se vzdal, na nebi se objevily jména, kdo vypadl. Zde v aréně se odhalují tajemství, Krutopřísná je vážně krutopřísná, osvobozuje se jedna z nejhorších postav, Soffie odolá pokušení a vyjde najevo kdo si co vlastně přál. Přes ne jeden polibek ale rovnou dva, kniha končí. Otevřená kapitola, kdy opět někdo zmizí a proto si musím přečíst i třetí díl, abych se dozvěděla, jak tento kouzelný příběh vlastně skončí.

Opravdu mě tyto příběhy baví, kouzla, magie, záhada ale i láska vás dostanou. Od začátku je příběh zajímavý, těžko se od něj odtrhnete a jestliže se vám jednička líbila, dvojka pro vás bude naprosto skvělá. Poznáváme nové pohádky bez princů, jak Sněhurka zabila všechny sexuchtivé trpaslíky a podobně, rozhodně vás druhý díl nezklame ale naopak zaujme, nadchne ale i rozesměje. Obálka je opět magická. Doporučuji si přečíst všechny díly, i přesto že je to příběh pro děti a ještě k tomu pohádka, i dospělí si přijdou na své.