Český historický román

Nakladatelství: Moba
Rok vydání: 2016
Počet stran: 279
Žánr: historický román

Po několika letech jsem přečetla další knihu od českého autora, který se navíc zabývá českou historií ve svém románu Rytíři z Vřesova. Poslední kniha od autora to jistě nebude, protože se už teď těším, až se mi do rukou dostane jeho další dílo, a to pokračování rytířského románu.

Na knihu jsem narazila na stránkách google + z upozornění na nakladatelství Moba, která sdílela na tuto knihu recenzi. Stačilo si přečíst jen kousek z toho a hned jsem věděla, že mne bude kniha bavit a navíc se mi moc líbila její obálka, rytíř v černé zbroji. Bylo rozhodnuto a hned jsem si ji přidala na seznam knih, které jsem si chtěla koupit a za nějakou dobu jsem to udělala.
Knihu jsem četla až po té co si ji nejdříve přečetl manžel. Od začátku až do konce mne čtení bavilo, i když jsem měla pocit v průběhu čtení, že se nic moc neděje, ale i přesto jsem četla dál. Spisovatel dobře popsal místa, kde se děj odehrává a postavy hlavní i vedlejší vykreslil více než dobře.

Děj se odehrává ve 14.století převážně v Čechách a kouskem na ostrově Rodos. Mladičký král Jan Lucemburský přijíždí do Čech se svými rádci, aby ho korunovali. V té době ještě netuší, že jeho království okupuje loupežná banda, která zamíchá osudy mnoha lidí, hlavně dvou rodů. Jedni z Vřesova a druzí z Olšové. Jak to nakonec dopadne a kdo nakonec rozpráší loupežnou bandu se dozvíte zde.

„Pane,“ do obytné jizby vřesovské tvrze vpadl čeledín Jouza. „ Na dvoře stojí nějaký divný chlapi“. „ Neříká se na dvoře, ale na nádvoří, hlupáku, “ okřikl čeledína zeman Matěj z Vřesova. „ Jsme snad nějaká poddanská chalupa“ ?

Knihu doporučuji těm, co mají rádi české autory, knihy z českého prostředí nebo historii.