Ukrajinská kráska v nesnázích

recenze

Nataša (2015) / EnneP
Ukrajinská kráska v nesnázích
Nataša

Autor: Matěj Novobilský
Vydáno jako e-kniha, vlastním nákladem
Rok vydání: 2016 ( 2. verze )
Počet stran: 182
Žánr: próza pro dospělé


Před pár dny mě kontaktoval Matěj Novobilský, sám autor e-knihy Nataša, jestli bych si ji chtěla přečíst a napsat na ni recenzi. Byla jsem překvapena, že sám autor mne oslovil, neváhala jsem a e-knihu si našla a stáhla si ji. Ještě ten den jsem se dala do čtení mé první e-knihy.

Zprvu se mi kniha nelíbila, svým obsahem. Je to asi ve mě, ale téma Ukrajina a lehké holky se mi příčí, ale i přes to jsem se do knihy nakonec začetla. Je to jen kniha, tak se s tím v sobě musím poprat.

Příběh mladé Ukrajinky Nataši, která se vydává do České republiky studovat medicínu se záhy ocitá pro ni v neřešitelné situaci. Sice se ji ujímá neznámý muž, který jí nabízí pomoc, ale jak to nakonec vše dopadne a kdo v příběhu ještě sehraje důležitou roli, se dozvíte zakoupením e-knihy Nataša.

Cena zakoupené e-knihy je dobrovolná.

Přímo v centru ocelového srdce republiky se obě zastavily v malém občerstvení.
„ Jako v Kyjevě to asi není, že?“ zajímá Janu
„ V Kyjevě to neznám,“ odpověděla Ukrajinka.
„ Zajdeme do toho velkého obchoďáku. Koupíme ti něco na sebe. Vypadáš jak... reklama na bídu,“ konstatovala Jana a prstem ukázala na velký nákupní dům v rohu náměstí.

Několikapodlažní nákupní středisko bylo přeplněno lidmi napříč věkových skupin.

Nataša měla podivný pocit, že každý druhý chlap na ni nechával svůj zrak, když se s Janou procházela kolem výloh.

Kniha se mi začala líbit až od půlky, kdy jsem se do ní opravdu začetla. Doporučuji ji těm, kdo mají rádi krátké příběhy nebo kdo se zajímá o problematiku, která je v knize nastíněna.

Komentáře (0)

kniha Nataša recenze