Brum, brum, brum - nikdy nevěř medvědům!

recenze

Proradný medvídek (2014) / Oifa
Brum, brum, brum - nikdy nevěř medvědům!
Pátý díl ze série detektivních medvídků Johnyho J. Lamba je tu! Nenechte se prosím zmást sladkým medvídkem na obalu či v názvu, a už vůbec nekupujte tuto knihu dětem. Je to totiž chvilka smrtelné roztomilosti pro dospělé.

Bývalý detektivní hrdina ze San Franciska, Brad Lyon žije se svou milující ženou Ash (mimo jiné pracující jako zástupkyně šerifky na částečný úvazek) v malém městečku. Je ironicky krásné, že žena již bývalého detektiva pracuje jako zástupce šerifky, ale má to jednoduché vysvětlení. Brad by strašně rád vedl všechna vyšetřování, ale díky zraněné noze je rád, že vyleze z auta. To mu ovšem nebrání ve sbírání stop a pátrání po vrahovi. Ash s Bradem jsou do sebe krásně zamilovaní i za těch mnoho let, co jsou již spolu. V knize je znát, že Ash občas musí Brada usměrňovat v jeho morbidních vtípcích, ale je romantické pozorovat jejich vrkání. Důležité je, aby měl člověk s tím druhým něco společného, a oni dva toho mají víc než dost. Oba se totiž věnují výrobě sladkých plyšových medvídků, kterým připravují výstavu, když v tom se jim to celé zhroutí…

Brad má vždy zapnutou vysílačku, když je jeho žena ve službě, aby věděl, co se kde děje. Je to možná nezákonné, ale vy byste neměli strach o vaši krásnou ženu? Měl ji zapnutou i ten večer, kdy šil dalšího medvídka na výstavu, tentokrát mu stál předlohou Horatio Caine. Nestihl ho však dokončit, protože slyšel, že se jeho ženě něco děje. Nějaký blázen do ní skoro narazil, když jela k dalšímu případu. Auto nechala ujet, protože nevěděla, co bude následovat. Byla povolána na farmu pana Everetta Rawlinse. Sympatický chlapík, ale asi ho někdo měl víc než nerad. Jakmile Ash přijela na místo činu, zjistila, že pan Rawlins je prostřelený šípem. Jako konzultant šerifky byl Brad také povolán na místo činu, ovšem věděl o tom ještě dříve, než ho stihli povolat.

Místo toho, aby se Brad s Ash naplno věnovali přípravě výstavy, tak každou sekundu přemýšlí, zda něco nepřehlédli na místě činu. Na povrch se vynořují stopy, jako kapky páry na pokličce od hrnce. Čas je tlačí, ale nenechají se zastrašit, protože jsou oba profesionálové, a pokračují ve sbírání stop.

Pokud vaším snem vždy bylo se stát detektivem, tak je Proradný medvídek právě pro vás. Zavede vás do tajů detektivní práce a výroby medvídků. Nenechte se zastrašit počtem postav, které se vám na začátku budou plést do jednoho velkého medvídka, jakmile se začtete, uvidíte je v jasnějším světle. Autor uvádí průměrný děj do nadprůměrnosti skvělými dialogy a nadneseností Brada, který vás pobaví.

Komentáře (1)

kniha Proradný medvídek recenze

Hřibče
01.04.2014

Vtipný název recenze, fakt se povedl! :D