BALADA O SNECH

recenze

Balada o snech (2022) 5 z 5 / Karolbookworld
Balada o snech

Tuto knihu jsem dostala na spolupráci od Nakladatelství MOBA , kterému bych tímto chtěla i moc moc poděkovat.

Balada vypráví velmi silný příběh , který vás již od první kapitoly nepustí . Svou čtivostí mě donutil číst pořád a nedokázala jsem knihu jednoduše odložit . Je pravdou , že jsem ze začátku nevěděla , co mám od tohoto příběhu očekávat . Chvíli jsem se i zlekla , neboť příběh začíná tím , že hlavní hrdinka Klára objevuje na půdě rodinného domu záhadný kufr. NO to už jsme tu měli několikrát , ale věřte , tahle kniha vás překvapí . Autorka se velmi originálně vypořádala s touto zápletkou a musím říct , že ani jedna moje teorie , co vlastně stojí za celým tajemstvím , neuspěla .
Po dlouhé době se mi stalo , že jsem zapomněla , že vlastně čtu , až tak mě kniha do sebe vtáhla.
Kniha zpracovává velmi zajímavé období v československých dějinách , které není tolik rozebírané , a to nástup komunistického režimu .

Závěr celého příběhu mě opravdu zasáhl a neskutečně překvapil , vůbec jsem se netrefila.
Po dočtení jsem měla neskutečný pocit a nemohla jsem najít žádnou věc , která by mi na knize vadila , a tak bylo jasno .
Po dlouhé době uděluji nějaké knize 5 hvězdiček .
Pokud tedy váháte nad koupí , moc se za tento příběh přimlouvám.
Vlastně zde ani nemám nějaké specifické doporučení , neboť si myslím , že kniha může zaujmout jakéhokoli knihomola.