ŘEKNI , ŽE JSI TACHOVSKÁ

recenze

Řekni, že jsi Tachovská (2022) 3 z 5 / Karolbookworld
Řekni, že jsi Tachovská

Hned na začátku chci poděkovat nakladatelství Moba za poskytnutí knihy na recenzi .

Řekni , že jsi Tachovská je čtivou knihou , která vás provede osudy členů významných brněnských rodin Tachovských a Uxů již od 19.století .

Na počátku jsem měla chvilku problém se dostat do stylu knihy , ale to se po pár kapitolách zlepšilo a ke konci už jsem knihu hltala. Velkým plusem celého příběhu je popisování různých významných událostí z pohledu ,,obyčejné´´ rodiny
např. začátek 2.světové války, nástup komunistů k moci atd.
Opravdu mile mě překvapilo , jak autorka dokázala vykreslit atmosféru doby .
Celému příběhu dodává šťávu i humor , který mě několikrát donutil se rozesmát , což mě velmi potěšilo, takže se připravte na to , že nejméně jednou se bude upřímně smát .
Důvod toho , že knize dávám 3,5/5 je prostý , nedotkla se mě tolik, jak jsem si myslela . Nejvíce ze všech mi sedla babička paní autorky . Velmi silná a správná žena .

Celkově můžu knihu určitě doporučit , zaslouží si místo ve vaší knihovně . Pokud pocházíte nebo žijete v Brně , tak vám tato kniha určitě dá spoustu zajímavých informací , pohledů a samozřejmě vám bude bližší .