Balada mrtvého světa

recenze

Balada mrtvého světa (2023) 4 z 5 / virgo_books
Balada mrtvého světa

Od autorky už jsem četla Z kouře a kamene, což bylo velmi originální fantasy, kde bylo vše skvěle promyšleno a ani u této knihy to nebylo jinak.

Nacházíme se ve světě, který je Hranicí rozdělen na dvě části. Na jedné polovině je císařství, kde se narodila i naše hlavní hrdinka, která se chce stát vědkyní a cestuje do Starého světa (druhá polovina), kde je spousta nadpřirozených bytostí a funguje tam magie, aby prováděla průzkum.

Spolu s Kaiem, velitelem stráže, putují Starým světem, kde na ně čeká hromada nástrah a přitom se dozvídáme, co se stalo před několika lety, kdy tak zůstal jeho bratr a zároveň společník naší hlavní hrdinka.

Já jsem si příběh dost užívala a oba hlavní hrdiny jsem si postupem času oblíbila.

Místy tam sice byly chvíle, kdy mi přišlo, že by to chtělo více akce a méně popisů, ale jinak děj ubíhal rychle.

4/5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @albatrosmedia #spoluprace

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Před stovkami let rozdělila magická apokalypsa svět vedví. Nikdo přesně neví proč, a Hledačka Robin Pembertonová doufá, že se stane první vědkyní, která na to přijde. Neváhá proto riskovat a podnikat cesty do Starého světa, ve kte... více