60 %

recenze

Kavárnička na pobřeží (2018) 3 z 5 / czokies
Kavárnička na pobřeží

Flora pracuje v Londyne jako pravni koncipientka a kvuli jednomu pravnimu pripadu odleta domu - na skotsky ostrov Mure. Tam si totiz miliardar Colton postavil hotel Skalisko a Florinym ukolem je presvedcit obyvatele Mure, aby nestaveli vetrnou elektrarnu hned vedle Skaliska a tim nezabranili rustu cestovniho ruchu. Flore vsak pobyt na Mure pripomina zesnulou matku a jeji vztah s otcem a tremi bratry taky neni ruzovy. Navic Flora tajne miluje sveho sefa Joela a k tomu vsemu - presvedcit sousedy na ostrove, aby vylezli ze svych ulit a uvitali snahu o povzbuzeni turismu, neni prochazka ruzovou zahradou.
Knizky Jenny Colgan miluju - jsou vzdycky protkane chutemi, vunemi a atmosferou kraje. Stejne tomu je i v pripade Kavarnicky, kde se dozvidame o receptech a tradicnich skotskych svatcich a slavnostech. Flora vypada jako vila a je to inteligentni, mila a etericka hrdinka. A vlastne knizka me docela bavila, ale nemohla jsem se zbavit pocitu, ze jde o kombinaci romanu pro zeny, Aquamana a argentinske telenovely.
Nicmene, opet to ve me vzbudilo chut okamzite odjet do Skotska a tam varit, takze asi good ????.
Laska tu hraje pomerne vedlejsi linku, mohla bych ji tam klidne mit vic. Hodnoceni: 60 %.