Ztracená tvář (11 povídek) přehled

Ztracená tvář (11 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392430/bmid_ztracena-tvar-8UO-392430.jpg 4 10 10

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ztracená tvář (11 povídek). Přihlašte se a napište ho.

soukroma
25.08.2019 4 z 5

I po stu letech stále opravdu dobré povídky z drsného severu kolem Yukonu, krom dvou z námořnického prostředí:
+Ztracená tvář - z drsného životního příběhu k ještě drsnějšímu konci, ale s jakou pointou! - velmi překvapivé 80%;
+Svědomitost - velmi "čapkovské" - co safraporte bylo v tom vaku?, "Myslím, že jsem byl poněkud nedbalý"...90%
++Jen rozdělati oheň - vynikající, tak děsivé a mrazivé, jak jen může mrznutí při 107 stupních pod nulou být, když nováček neposlechl zkušené; jiskřička přesto (hrdinu) zahřála: "Zmrznutí není tak zlé, jak lidé myslí. Je mnoho daleko horších způsobů smrti." 100%
+Ten Skvrna - humorné, nebýt to o psovi jako pracovní síle v drsné divočině: "Možno, že jako mnozí lidé, jež znám, byl příliš chytrý než aby pracoval. Nedivil bych se, kdyby nás všechny přelstil svým rozumem. Snad přišel k úsudku a rozhodl, že dostati sem tam nějaký výprask a při tom nic nedělat je daleko lépe, než pracovati stále a bez výprasku." 90%
-Zlatý Lesk - romantika střižená hororem (povětrnice stižena za trest šílenstvím), jako z aljašského života 60%
+Zmizení Marka O'Briena - docela vtipné - jak jedna pitka zamotala hlavy všem v aljašském táboře a jak nejpotrefenější došel k obrácení, v Kalifornii 70%
-Portoptukův nápad - taková indiánská legenda ze severu 50%
+Neočekávané - hodně dobré - komorní psychothriller v aljašské chatě 80%
-Válka - nic moc, nezapůsobilo, i když pointu jsem snad zachytila 60%
+Pod plachetní střechou paluby - ano, už před sto lety mohl gentleman o dámě pronést, že je prase - oprávněně, pod obdivuhodnou slupkou to byla stvůra každým coulem 70%
+Kotníky - pěkně nepěkný příběh z tropických vod - ten zloduch z toho vyšel ještě dobře, když si postižený o něj otloukl kotníky na ruce 70%
-Konec příběhu - přehnaně (melo)dramatické, vzdálené realitě ve vícero směrech 50%

Pozn.: koukám, že nové vydání si vystačilo s pouhými čtyřmi povídkami, škoda - ještě že jsem si mohla přečíst prastaré - stoleté - vydání, kde jich bylo podstatně víc (a dokonce lepší)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ztracená tvář (11 povídek) v seznamech