Zpíváno z dálky přehled

Zpíváno z dálky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115255/zpivano-z-dalky-115255.jpg 4 23 23

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpíváno z dálky. Přihlašte se a napište ho.

kykiryki28
19.06.2022 2 z 5

Kdybych nemusela číst do školy ke zkoušce, ani bych se do těchto básní nepouštěla. Já asi nemám ten cit a ocenění poezie této doby. Určitě se najdou jiní čtenáři, kteří lépe docení sbírku Zpíváno z dálky.
Jinak spisovatel František Hrubín je vynikající autor...ale navždy ho budu mít spojeného spíš s tou dětskou literaturou.

Tyyynab
30.03.2020 3 z 5

Hrubín je moje láska již od dětství, leč tyto sbírky se mi zdají těžce uchopitelné (tím se velmi blíží poezii Zahradníčkově, jak často upozorňovala dobová kritika). Leč bohužel, když jsem si četla texty moudrých literárních hlav, jak mám tuto poezii chápat, nic z toho jsem v těch verších neviděla. Možná moje chyba. A středoškolákům nedoporučuji.

mahdal
18.01.2020 3 z 5

Některé těžce vyložitelné verše Hrubínovy dokáží ve Vás vyvolat nesčetné pocity, stačí se zaposlouchat do jejich tónů. Jeho básně, především lyrické, jsou spjaty především s vnímáním a s prožíváním okolní přírody a krajiny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zpíváno z dálky v seznamech